23.04.2022 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

Žilina i Sereď potiahli dlhú sériu bez výhry

V siedmom nadstavbovom kole Fortunaligy narazili na seba domáci MŠK Žilina a ŠKF Orion Tip Sereď. Oba celky už dlhšie neokúsili radosť z víťazstva a nezlomili to ani tentoraz, keď sa pod Dubňom zrodila remíza 1:1 (0:1).

Ako už bolo spomenuté, pred stretnutím oba tímy dlho neochutnali pocit víťazstva. Žilina nezískala tri body v nadstavbovej časti ani raz, Sereď vyhrala iba v prvom kole. Víťazný pôst napokon po vzájomnom meraní síl predĺžili. Mužstvá hrali ofenzívne, pričom do väčších príležitostí sa v úvode dostávali hostia. V 20. minúte mohol otvoriť skóre Cobnan, ale brankár Belko dobre zasiahol. Stredopoliar z Nigérie rozvlnil sieť o 14 minút neskôr. Pripísal si tak prvý presný zásah v súťaži - 0:1. Žltozelení chceli odpovedať čo najskôr a zintenzívnili snahu v útoku. Ešte do prestávky trafil priestor medzi žrďami Serede Jambor, ale brankár Chudý jeho pokus zneškodnil.

Vyrovnávajúci gól prišiel ihneď v prvej minúte po zmene strán. Iľko poslal pas do šestnástky, našiel Ďuriša a ten upravil na 1:1. Za nerozhodného stavu opäť prevzali iniciatívu hostia. Belko musel v 53. minúte zlikvidovať pokus, ktorého autorom bol Yao a o štyri minúty mal zas prácu pri snahe Cobnana. Po hodine hry si veľkú šancu vypracovali domáci Žilinčania, no Chudý sa po strele striedajúceho Sauera predviedol v najlepšom svetle. Žilina remizovala so Sereďou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk