14.05.2022 17:00 CET
1 : 2
(1:1)

Víťaz Slovnaft Cupu Trnava bojuje o druhú priečku tabuľky, vyhral v Žiline

V deviatom nadstavbovom kole Fortunaligy nestačil trápiaci sa celok Žiliny na tretie mužstvo tabuľky z Trnavy, ktorému pod Dubňom podľahol 1:2 (1:1).

Po opatrnejšom úvode sa ako prví presadili hostia. Slabo bránený Koštrna prihral Bukatovi a ten uspel zoči-voči Petrášovi - 0:1. Ďalšiu veľkú príležitosť mali opäť hostia. Bolo tomu tak na konci 16. minúty. Po narážačke sa pred Petrášom ocitol Kozák, no loptu do siete nedostal. Z dorážky to skúšal Olejník, ale Kopas jeho pokus zblokoval. Z rovnakej akcie si Vlasko skúsil vypýtať penaltu. Napokon dostal žltú kartu. Domáci sa pokúšali o tlak a v 25. minúte vyrovnali. Bariho center zľava využil Patrik Iľko a hlavou zrovnal stav na 1:1. V 31. minúte sa k lopte v pokutovom území dostával Vlasko a po faule domácich rozhodca odpískal penaltu. K nej sa postavil Olejník, jeho slabú strelu po zemi však Petráš vychytal. V nadstavenom čase prvého polčasu hlavičkoval po rohu Iľko. Jeho pokus tesne minul bránu Takáča.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien. Prvá väčšia šanca prišla až v 66. minúte: po strele takmer od stredového kruhu trafil Kaprálik konštrukciu napínajúcu sieť za bránou. V 71. minúte Bamidele potiahol loptu od stredu ihriska. Po narážačke s Vlaskom vystrelil Bukata. Jeho pokus Petráš vyrazil, ibaže na dorážku Olejníka bol prikrátky - 1:2. V 80. minúte Jambor vyzvŕtal obranu súpera a po dobrej kľučke opečiatkoval pravú žrď brány Trnavy. V 84. minúte z diaľky vypálil Kopas, a Takáč vyrazil na roh. V nadstavenom čase to spoza šestnástky skúsil Myslovič, avšak nepresne. Žilina podľahla Trnave 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk