17.04.2022 17:00 CET
0 : 2
(0:0)

Trnava so Sereďou rozhodla v druhom dejstve a dotiahla sa na druhý Ružomberok

V nedeľnom dueli šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy podľahol ŠKF Orion Tip Sereď na štadióne v Zlatých Moravciach Spartaku Trnava 0:2 (0:0).

Od úvodu sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Na oboch stranách boli pozorné defenzívy. Strelecké príležitosti sa tak rodili len veľmi ťažko. V dvanástej minúte sa po Jureškinovej prihrávke v dobrej pozícii ocitol Radič, a strelou cez hlavu mieril tesne mimo. Na opačnej strane v 21. minúte netrafil bránu z trinástich metrov Ramadan. V 29. minúte hostia dobre zakombinovali a na konci akcie nevyšla koncovka Ramadanovi. V 37. minúte zakončil prízemnou strelou spoza šestnástky Dias, Kamenárovu bránu však netrafil. V závere prvého dejstva pálil vysoko nad Kozák.

Po zmene strán sa postupne začali presadzovať hostia. V 55. minúte sa domáci kapitán Morong predral ku strele z hranice šestnástky, ale bránu tesne minul. Po hodine hry mohol skórovať Grič, Chudým vyrazenú strelu nedokázal dopratať do siete Kozák. Od tohto momentu hostia stupňovali tlak. V 64. minúte mal tutovku na kopačke Azevedo, ale Chudý veľmi dobrým zákrokom svoj tím zachránil. V 69. minúte po preskúmaní situácie VAR-om a ruke Diasa kopali Spartakovci pokutový kop. Nasledovala kuriózna situácia, keď si Savvidis loptu v priebehu dvoch minút postavil na biely bod až trikrát. Ani dva rozhodcom neuznané pokusy ho nevyviedli z miery, úspešný bol aj na tretíkrát a hostia sa ujali vedenia - 0:1. Skóre sa opäť menilo v 82. minúte, keď kombináciu červenočiernych zakončil veľmi peknou strelou pod brvno Bamidele - 0:2. Po dobrom výkone v druhom polčase vyhrala Trnava nad Sereďou 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk