29.08.2021 18:00 CET
4 : 1
(1:1)

Slovan otočil so Zlatými Moravcami, na ViOn-e si zgustol najmä Henty

ŠK Slovan Bratislava zahral v šiestom kole Fortunaligy podľa očakávania a FC ViOn Zlaté Moravce zdolal pomerom 4:1 (1:1). Hetrikom sa v drese belasých blysol legionár Henty.

Slovan si počas týždňa opäť plnil pohárové povinnosti. Napriek remíze s gréckym Olympiakosom Pireus 2:2 po prehre 0:3 v prvom dueli vo vyraďovačke neuspel. V nedeľu večer ho čakal zápas domácej Fortunaligy. Belasí doposiaľ v štyroch odohraných zápasoch nestratili ani bod, ViOn bol na tom naopak podstatne horšie. Napriek tomu sa mu podarilo zaskočiť Bratislavčanov hneď v úvode stretnutia. Už v siedmej minúte Čögley našiel dobrou prihrávkou v šestnástke Ďubeka. Ten mal dostatok času a priestoru na zakončenie a strelou k žrdi prekonal Chovana - 0:1.

Domáci mohli odpovedať hneď. Tvrdo vypálil Čavrič. Lopta najprv prepadla cez Kiru, ale brankár Zlatých Moraviec stihol zareagovať a dal všetko do poriadku pred bránkovou čiarou. Slovan mal potom optickú prevahu, no chýbali mu vyložené príležitosti. V 34. minúte si veľkú šancu vypracoval ViOn. Stalo sa tak znova po spolupráci Čögleya s Ďubekom. Prvý menovaný odcentroval a autor prvého gólu prudkým volejom trafil žrď.

Hostia tým nevyužili veľkú šancu na potvrdenie svojho náskoku a určite to ľutovali. V závere prvého polčasu totiž Zmrhal poslal center z ľavého krídla a Henty výstavným volejom zvnútra pokutového územia vyrovnal - 1:1. Rovnaký hráč mal aj ďalšiu možnosť zaveliť k obratu. Tentoraz jeho pokus zblokovala obrana súpera a Kira predviedol ľahký zákrok.

Po zmene strán Zlaté Moravce inkasovali dvakrát v krátkom časovom slede. V 47. minúte si po Weissovom centri Kira nerozumel s brániacim hráčom a útočník domáceho tímu Henty dopravil loptu do siete druhýkrát - 2:1.

O dve minúty neskôr vbehol Čavrič do šestnástky a jeho tečovaná strela zapadla za Kiru - 3:1. Domáci teda dvakrát skórovali s odrenými ušami a náskok mohli ešte zveľadiť. V dvoch veľkých šanciach sa ocitol Zmrhal. Po centri a hlavičkovom priťuknutí namieril osamotený z úrovne jedenástky do miest, kde stál Kira. Ten si pripísal zákrok aj o niekoľko minút; vtedy Zmrhal po prihrávke Hentyho z ľavej strany znova vystrelil iba do stredu. Chovan podržal domácich pri hlavičke Chobota.

Na opačnom konci nedotiahli Bratislavčania niekoľko sľubných kontier. Po góle volala najmä strela striedajúceho Dražiča. Samostatný únik však premenil Henty. Presným zásahom v 82. minúte skompletizoval svoj hetrik. Slovan porazil Zlaté Moravce vysoko 4:1, hoci prehrával a uchoval si stopercentnú ligovú bilanciu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk