21.05.2022 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Trnavčan Škrtel sa s kariérou lúčil proti Dunajskej Strede

Posledné kolo slovenskej Fortunaligy prinieslo tri body domácemu Spartaku Trnava, ktorý si poradil s celkom FC DAC 1904 Dunajská Streda najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Zápas už nemohol v tabuľke nič zmeniť. Pre Martina Škrtela, ktorý priviedol trnavské mužstvo na ihrisko ako kapitán, išlo o posledný zápas v profesionálnej kariére. Pred úvodným hvizdom mu domáci funkcionári, hráči a zástupca fanúšikov pogratulovali pred zrakmi viac ako osem tisíc divákov k bohatej kariére. V symbolickej 37. minúte (toto číslo nosí Škrtel roky na drese) stopéra podľa dohodnutého scenára vystriedal vekom ešte dorastenec Marek Ujlaky mladší. Pri schádzaní z ihriska lomcovali Martinom Škrtelom silné emócie a potlesk z tribún neustával.

Napokon mu domáci i hosťujúci hráči vytvorili uličku, ktorou zišiel z trávnika. Do tohto momentu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 25. minúte Mikovič centroval na Azeveda a brankár Veszlinov s pomocou obrancov nebezpečenstvo odvrátil. Vzápätí musel hosťujúci gólman zasahovať po hlavičke Olejníka. Krátko nato sa neujala Mikovičova nepresná strela. V 35. minúte strieľal Škrtel. Na opačnej strane tesne minul z hranice šestnástky Balogh. Gól na kopačke mal Mikovič, zblízka však trafil do bočnej siete.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý, mužstvá sa ťažšie rozbiehali. V 65. minúte pohrozil striedajúci Iván. Zakrátko strieľal trnavský krídelník opäť. Veszelinov jeho zakončenie vyrazil pred Bukatu, ktorému sa lopta zamotala medzi nohy a nedokázal z päťky doraziť. Gólmana DAC-u potom zamestnal Bamidele Yusuf. Skóre sa nemenilo ani po veľkej šanci Bukatu, ktorý trafil do miest, kde stál Veszelinov. V 82. minúte dlhý Ujlakyho nákop z vlastnej polovice prebral Bamidele Yusuf, presadil sa v osobnom súboji a strelou po zemi k bližšej žrdi otvoril skóre - 1:0.

Nigerijský krídelník mal zakrátko ďalší strelecký pokus, no tentoraz bol pri zákroku úspešný Veszelinov. V závere unikol Boateng. Prihral Kozakovi, ten však zazmätkoval. Následne z priameho kopu nedal gól Iván. Trnava zdolala Dunajskú Stredu v záverečnom stretnutí sezóny 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk