24.04.2022 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Deväť žltých kariet a žiadny gól - šláger kola obstarali Trnava a Ružomberok

V šlágri siedmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval Spartak Trnava v priamom súboji o druhú priečku tabuľky s Ružomberkom bez gólov 0:0.

Spartak začal zápas aktívne a do desiatej minúty mal tri dobré šance. Procházka zo šestnástky netrafil loptu dobre a zakončil nepresne. Potom Bamidele zaštrikoval v šestnástke a trafil do bočnej siete. Neskôr hľadal africký krídelník prudkým centrom Ristovskeho, ktorý na loptu nedosiahol. Podobných momentov, keď domácim chýbal krok, či lepšie postavenie, bolo viacero. Trnavský tréner Michal Gašparík musel striedať už v 17. minúte, keď zraneného Čurmu nahradil Tumma. V 21. minúte mohli náhle udrieť hostia. Regáli získal loptu v strede ihriska a vysunul Boďu. Jeho strelu odvrátil na bránkovej čiare Škrtel priamo pred Regáliho, ktorý z päťky prestrelil bránku. Hluché obdobie, keď sa hralo medzi šestnástkami, ukončil v 37. minúte prudkou ranou z 20-tich metrov Grič. Krajčírik ju vyrazil na roh, po ktorom nepresne hlavičkoval Ristovski.

Spartak sa tlačil dopredu i po zmene strán, laborovala mu však finálna fáza. Obrana Liptákov zblokovala viacero prihrávok z krídla. Strelecké pokusy Procházku a Mikoviča nemali dôraz a presnosť. Ružomberok mohol udrieť striedajúcim Bobčekom, Takáč jeho zakončenie z uhla vyrazil nohou. Cestu do siete si nenašli Savvidisova hlavička po rohu, ani Lichého pokus zo strednej vzdialenosti na opačnej strane. Po akcii Mikoviča a strele Bamideleho sa lopta odrazila na päťku pred Ramadana, ktorý ju poslal vedľa bránky. Sýrsky legionár potom najlepšie vyskočil po rohu, no hlavou trafil nad. V závere jedovka Lichého tesne minula konštrukciu bránky. Trnava hrala s Ružomberkom bez gólov 0:0 a v tabuľke ostáva tretia práve za "Ružou".

Autor: Dušan Guman / sport.sk