09.04.2022 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

Trnava zdolala Žilinu a minimálne do nedele je opäť druhá

V piatom kole nadstavby Fortunaligy zvíťazil Spartak Trnava nad hosťami zo Žiliny 1:0 (1:0) a opäť sa vyhupol na druhú priečku tabuľky.

Od začiatku videli diváci svižný zápas, pričom v prvom dejstve dominovala Trnava. V piatej minúte po Mikovičovom centri hlavičkoval zblízka nepresne Azevedo. Žilina kontrovala nepresnou strelou Mysloviča spoza šestnástky. Vedľa mieril na opačnej strane aj Bukata. Trnava otvorila skóre v 19. minúte. Po štandardke vrátil loptu do šestnástky Savvidis. Ristovski predĺžil hlavou na zadnú žrď. Tam sa - rovnako hlavou - obetavo vrhol Tumma, posunul loptu na os bránky Čurmovi, ktorý pohotovo zakončil - 1:0. V 28. minúte stratil pri rozohrávke Žiliny v pokutovom území loptu Leitner a následne fauloval Procházku. Rozhodca Sedlák ukázal na biely bod. Belko však Azevedovi penaltu vystihol. Krátko nato trafili Trnavčania zblízka hlavou nad. Procházka vystihol v 35. minúte aj ďalšiu Leitnerovu rozohrávku, zobral si loptu a išiel sám na Petráša. Ten jeho zakončenie vyrazil nohou. Krížna rana Koštrnu presvišťala okolo bránky.

Po zmene strán Owusu utiekol po krídle a prudkou prihrávkou hľadal Jambora, ktorý loptu nestihol a Kaprálik na zadnej strane päťky napálil nad. Hra bola vyrovnanejšia a šancí sa rodilo výrazne menej. Väčšina akcií končila pri nepresnej finálnej fáze. V 82. minúte Kamenárovi nenarobil problémy propagačný pokus Mráza. V závere pred Kaprálikom hasil dobrým návratom Mikovič. Brankár hostí Petráš musel zasahovať po tom, ako si streleckú pozíciu vytvoril Bamidele a prudko zakončil. Trnavčania zdolali Žilinu 1:0 a pripísali si prvé tohtoročné ligové víťazstvo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk