09.08.2021 18:00 CET
4 : 0
(2:0)

Trnava uštedrila Mikulášu tretiu prehru v rade

Spartak Trnava nedal v dohrávke tretieho kola Fortunaligy nováčikovi z Liptovského Mikuláša ani malú šancu a zvíťazil 4:0 (2:0).

V páde nestihol usmerniť center do bránky Savvidis. Potom z diaľky zakončil slabšou pravou nohou Twardzik. Liptovský Mikuláš s pribúdajúcim časom vyrovnal hru a tá sa presunula medzi šestnástky. Po polhodine hry pohrozil po rohovom kope Procházku nepresnou hlavičkou Ristovski. Spartak ožil. Grič centrom našiel Boatenga, ktorý prudko vystrelil, no Adam Krčík jeho ranu vykopol spred bránky. Po rohu sa k zakončeniu dostal Grič, no netrafil ani on. V 34. minúte si Boateng prebral kolmicu za obranu, obišiel brankára Sváčeka a prijal výzvu odkrytej bránky - 1:0. V 39. minúte po nešťastnom súboji s Trajkovskim zostal nevládne na zemi ležať hosťujúci Andrič. Útočník Liptovského Mikuláša napokon opustil štadión na nosidlách a na trávniku ho nahradil Voško. Domáci mali v závere prvého dejstva šancu Ristovskim, do siete ale neprešla jeho strela ani dorážka Ivána. V 45. minúte Ivánov center našiel na päťke nepokrytého Ristovskeho, ktorý hlavičkou vymietol šibenicu hosťujúcej bránky - 2:0. Do prestávky ešte mohol skórovať Iván; napálil do bočnej siete.

Po návrate z kabín trafil Ristovski do brankára Sváčeka. Po Procházkovej prihrávke mohol skórovať Boateng, no jeho obaľovačka z hranice šestnástky minula cieľ. Dvadsaťjedenročný Ghančan v 55. minúte po dobrej prihrávke Trajkovskeho z ľavej strany strelil z päťky tretí gól Trnavy. Boateng mohol zavŕšiť hetrik, no po Ivánovom prudkom centri netrafil na zadnej žrdi loptu. V 75. minúte rozvlnil zblízka sieť Cabral - 4:0. To už sa hralo na jednu bránku. Cabral mohol skórovať opäť a gólom zaváňali aj ďalšie akcie Trnavy. Hostia pohrozili iba Chansoom, ktorého pokus zlikvidoval Takáč. Spartak Trnava zdolal Liptovský Mikuláš vysoko 4:0. Ide o najvyššie víťazstvo "andelov" od apríla 2017, keď takýmto výsledkom zdolali Prešov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk