12.02.2022 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Šesťbodový zápas v Poprade skončil bez gólov

V úvodnom jarnom kole Fortunaligy remizovali Liptovský Mikuláš a ViOn Zlaté Moravce bez gólov 0:0.

Pred zápasom tímy z dolnej časti tabuľky delil jediný bod. Takzvaný šesťbodový zápas odštartovali lepšie domáci. Ale až po 20-tich minútach po štandardke pálil Laura; jeho strela bola zblokovaná. Z následného centra hlavičkoval Šindelář, no minul. Následne opraty prevzali hostia. V 43. minúte si po centrovanej lopte Mondeka skoro strelil vlastný gól Šindelář. Mondekovej hlavičke potom chýbala razancia.

V 53. minúte pred bránkou Zlatých Moraviec horelo. Gerát vysunul Pavúka, ktorého v čistej šanci vychytal Kira. Vzápätí z ďalšej akcie hlavičkoval kapitán Bartoš - Kira spod brvna vyboxoval. V 63. minúte nebezpečne zakončoval Gerát a opäť vynikol gólman. V 68. minúte skončil predčasne Neofytidis po druhej žltej karte. Kyziridis po rýchlom sóle trafil konštrukciu Sváčekovej bránky. V 76. minúte lopta z kopačky Flaka zamierila po Bartošovom teči tesne vedľa bránky. Mondekove zakončenie zblokoval domáci Nagy a neskôr šancu nepremenil Kyziridis. V nadstavenom čase strieľal Švec. Domáci nevyužili vyše 20 minút trvajúcu početnú výhodu a so svojim tabuľkovým susedom remizovali 0:0.

"Zápasy budú o boji a snahe, aby sme získali čo najviac bodov. Pre ďalší vývoj je dôležitý každý bod. Súper mal šance, my sme mali šance. Nakoniec sa to skončilo 0:0. Červená karta zamiešala kartami. My sme s remízou a získaným bodom spokojní," povedal po zápase tréner hostí Ľuboš Benkovský. "Myslím si, že tréner súpera to pekne zhodnotil. Zrodila sa zaslúžená remíza, bol to bojovný zápas. Žiaľ, niektorí naši hráči nezvládli, že sa hrá pod psychickým tlakom. Súper hral dobre, spoliehal sa na protiútoky a sme radi, že ich nevyužil. V druhom polčase nám chýbal pokoj aj lepšia hracia plocha. Na konci zápasu už hráči mali s terénom veľké problémy. Nie sme zvyknutí, aby sme trénovali na prírodnej hracej ploche," pridal svoje postrehy tréner domácich Marek Petruš.

Autor: Dušan Guman / sport.sk