07.11.2021 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

V zápase Mikuláša proti Trnave k ďalšiemu prekvapeniu na úkor favorita nedošlo

V poslednom zápase 14. kola Fortunaligy vyhrala favorizovaná Trnava v Poprade nad domácim MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0).

Prvý gól strelili hostia už po dvoch minútach a deviatich sekundách hry a gólman Liptákov Luksch musel loviť loptu zo siete. Veľmi vydarenú individuálnu akciu predviedol hosťujúci Saymon: najprv obohral obranu domácich, a potom poslal prekvapivú strelu k bližšej žrdi - 0:1. Domáci prvú nebezpečnú akciu vytvorili až v 20. minúte. Gerátove zakončenie však nemalo razanciu a smerovalo len do náruče brankára Spartaku Takáča. Do prvej prestávky sa na ihrisku viac nič významné neudialo. Trnavčania kontrolovali hru.

Po obrátke sa hra zrýchlila. Škrtelova strieľaná prihrávka do malého vápna smerovala do ofsajdu. Podobná situácia sa hneď nato zopakovala na opačnej strane; Laura prebral prihrávku v postavení mimo hry. V 56. minúte vypálil spoza šestnástky hosťujúci Grič, a jeho zatočená strela tesne minula Lukschovu bránku. V 60. minúte skončil po rohu na zemi v šestnástke Škrtel. Stalo sa tak po kontakte s Hranáčom. Hra síce pokračovala, ale napokon hlavný rozhodca Očenáš preskúmal situáciu na videu. Následne ukázal na značku pokutového kopu a stopéra Liptákov vylúčil. Jedenástku zahral Ristovski veľmi zle a Luksch jeho strelu chytil. V 73. minúte Ristovski jedným dotykom prevzal vysokú centrovanú loptu a druhým ju lobom poslal do siete domácich - 0:2. Tatran sa na konci snažil hrať aj v desiatich, ale jeho kombinácie končili pred pokutovým územím Trnavy. V nadstavenom čase Boatenga po krátkom sóle skóroval, ale gól po kontrole na videu pre ofsajd neplatil. Liptovský Mikuláš prehral s Trnavou 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk