02.04.2022 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Michalovce proti Pohroniu konečne uspeli, hrdinom sa stal Marcin

MFK Zemplín Michalovce zlomil nepriaznivú sériu s posledným Pohroním a na svojom trávniku ho zdolal 1:0 (0:0).

Úvod duelu bol z oboch strán opatrný. Prvú veľkú príležitosť na otvorenie skóre si vypracovali hostia, avšak domáci brankár Kožuchar stihol na strelu Bangalu spoza šestnástky zareagovať. Na opačnej strane mal krátko nato šancu Marcin, no brankár hostí Le Giang mu radosť pokazil. Prvý polčas priniesol rušný futbal, ibaže bez gólu. Nezmenila to ani 26. minúta, v ktorej v sľubnej príležitosti neuspel Kanu. Individuálne sa v závere prvého polčasu pokúšal presadiť Blahút. Jeho strelecký pokus domáci zrazili na rohový kop.

Úvod druhého dejstva bol o obojstrannom vyčkávaní na chybu, no naďalej sa hralo v nastolenom rezkom tempe. V 71. minúte Fofana dosiahol na dlhý center, ale nedostal loptu do bránky domácich. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 86. minúta. Ošima posunul loptu na Marcina, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil Le Gianga. Zemplín Michalovce zdolal Pohronie najtesnejším rozdielom 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk