11.09.2021 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

Spartak skazil Zemplínu oslavy a rozhodol penaltou

Oslavujúce Michalovce nestačili na mierne favorizovaný Spartak Trnava a na Zemplíne podľahli hosťom 1:2 (0:1) gólom v samom závere.

Kapitán domácich Igor Žofčák nastúpil v sobotu na svoj 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Pred začiatkom duelu proti červenočiernym dostal i symbolický dres s týmto číslom. Východniarom nevyšiel úvod a v prvej štvrťhodine boli herne a napokon aj gólovo lepší hostia. V deviatej minúte z priameho kopu prudko centroval Procházka. Savvidis zmenil smer jeho strely a domáci brankár Száraz bol bezmocný - 0:1. Hostia potom desať minút diktovali hru a usilovali sa pridať ďalší zásah. Postupne sa však k slovu dostali aj Michalovčania. V 35. minúte Kanu prenikol za obranu hostí, no sám pred brankárom Takáčom neuspel. Takmer rovnaká situácia nastala už o tri minúty nato, keď Kanu obohral protihráča, a aj druhý únik zakončil strelou mimo bránky.

V 49. minúte Artabe využil slabý dôraz hostí po centrovanej lopte a hlavou prekonal Takáča - 1:1. Hra následne získala tempo, oba tímy sa snažili strhnúť výsledok na svoju stranu. Avšak ofenzívnym akciám chýbala presnosť a moment prekvapenia. V 63. minúte striedajúci Saymon zakončil hlavou len do Száraza. V 67. minúte sa domáci dostali do tlaku po priamom kope Žofčáka, a ten zakončili nevýraznou strelou Kanua. O tri minúty Žofčák odcentroval na hlavu Trusu, ktorý z malého vápna zahlavičkoval do rúk Takáča. V 74. minúte bolo rušno na opačnej strane. Efektne sa uvoľnil Saymon a jeho pokus zmaril dobrým zákrokom Száraz. O víťazstve hostí rozhodol v nastavenom čase Twardzik, keď premenil pokutový kop po zákroku Vaška na Boatenga. Trnava vydolovala v Michalovciach cenné víťazstvo a tri body po výsledku 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk