12.11.2022 15:00 CET
0 : 4
(0:0)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 0:4

V zápase posledného kola jesennej časti Fortunaligy medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou podobne ako v ďalších dueloch padlo niekoľko červených kariet. DAC vyhral na Považí 4:0 (0:0).

Už vo ôsmej minúte videl žltú kartu Emeka. V dvanástej minúte Gajdošova strela spoza šestnástky preletela tesne vedľa ľavej žrde. V 22. minúte po zakončení spoza šestnástky zasahoval Kukučka. Loptu vyrazil končekmi prstov, dostihol ju Blackman a z uhla poslal ďalší prízemný pokus. Kukučka si poradil aj s ním.

V 25. minúte Hollý trafil iba mimo brány DAC-u. V 30. minúte na Gajdošov roh vyskočil Emeka. Jeho hlavička mierila do brány, lenže na čiare zastavil loptu Blackman. V 38. minúte hostia predviedli rýchly brejk. Blackman z pravej strany poslal loptu po zemi na prvú žrď. Leginus vletel do súboja, predbehol Piresa, ale nezakončil presne.

Už v ďalšej minúte Emeka i svoj druhý zápas dohral ako vylúčený. Kým proti Ružomberku to bolo po desiatich minútach, teraz so šťastím vydržal 39 minút. Pod sprchy musel po zbytočnom "šliapaku" v strede poľa.

V 64. minúte musel predčasne dole z ihriska ďalší Trenčan. Stojsavljevič stiahol rukami unikajúceho hráča a zaslúžene videl druhú žltú. V 72. minúte Kalmár zakrútil loptu ponad múr, no zároveň i vysoko nad Kukučkovu bránu. V 82. minúte Gavričova strela z 18-tich metrov letela tesne nad brvno.

V 85. minúte hostia využili dvojnásobnú presilovku. Usadili sa vpredu s veľkým počtom hráčov. Pinto z rohu pokutového územia poslal oblúčik pred bránu, kde sa presadil Kalmár - 0:1.

V 86. minúte Piresov faul v rohu šestnástky znamenal penaltu a tretiu červenú kartu pre Trenčín. Autorom gólu z pokutového kopu bol Kalmár - 0:2.

V nadstavenom čase najprv Pinto z pravej strany odcentroval na hlavu Kružliaka, ktorý osamotený rozvlnil sieť - 0:3. Potom po pravej strane ušiel Blackman a prekonal Kukučku strelou z ostrého uhla. Dunajská Streda vyhrala v Trenčíne 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk