30.08.2022 20:30 CET
0 : 2
(0:1)

V Trenčíne po hodoch na Žitnom ostrove nastalo bolenie brucha s Bystricou

AS Trenčín sa postaral o jedno z prekvapení ôsmeho kola Fortunaligy, keď v utorok na domácej tráve prehral s Duklou Banská Bystrica 0:2 (0:1).

V dvanástej minúte Kukučka v päťke vyskakoval na center a zrazil sa s protihráčom. Následne loptu Bystričania dostali do brány, ale ich radosť prekazil hvizd rozhodcu, pretože čiarový arbiter odmával ofsajd. V 18. minúte Bainovičovi nevyšla hlavička, loptu netrafil čelom a letela nad bránu.

V 20. minúte v šestnástke pohotovo a presne vystrelil Polievka. Kukučka predviedol veľmi dobrý zákrok a loptu letiacu do brány vyrazil. V 23. minúte Polievka hlavičkoval presne k žrdi - 0:1. V 29. minúte išli po chybe v rozohrávke AS do brejku traja Bystričania. Polievka sa rozhodol pre strelu z hranice vápna. Obetavo do nej skočil Pires a zblokoval loptu na roh.

V 50. minúte sa veľkej chyby v rozohrávke dopustil Pires. Hosťujúci Faško vystrelil, ale Kukučka reflexívne zasiahol. V 54. minúte Gajdošovi pred bránou stačilo loptu umiestniť, ale iba mu jemne obtrela hlavu a skončila mimo brány. V 57. minúte si Rymarenko na ľavej strane zasekol obrancu a pravačkou z hranice vápna vystrelil. Jeho pokus tesne minul pravú žrď.

V 81. minúte sa Dukla dostávala do rýchleho brejku, ktorý bol zastavený. Bystričania sa ale nasťahovali pred Kukučku, a to v hojnejšom počte. Rymarenko z pravej hranice šestnástky presnou ranou poslal loptu do ľavého horného rohu trenčianskej brány. Dukla viedla už o dva góly 2:0.

V 84. minúte Witan zabehol za obranu, ale loptu si spracoval tak, že ju dočahoval, pričom nebezpečne išiel do vybiehajúceho brankára. Za svoje počínanie si vyslúžil žlté napomenutie. Po troch nadstavených minútach zápas skončil. AS Trenčín podľahol po víťazstve 2:1 v Dunajskej Strede na svojej tráve nováčikovi z Banskej Bystrice nečakane 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk