29.10.2022 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Ružomberok nevyužil v Trenčne dlhokánsku presilovku

V 16. kole Fortunaligy si domáci AS Trenčín a MFK Ružomberok rozdelili po bode za bezgólovú remízu 0:0.

Už vo ôsmej minúte dostal žltú kartu domáci hráč Chinonso Emeka. Bola pomerne prísna, keďže išlo o vzájomný súboj. Domáci veľmi protestovali, na čo im rozhodca pohrozil ďalšou kartou. Už v ďalšej minúte premotivovaný Emeka vletel do súboja so Zsigmundom, ktorý spadol a hostia si pre Trenčana vypýtali druhu žltú a logicky teda červenú kartu. V 23. minúte mal AS po rohu dve šance. Bainovičova strela z hranice vápna mierila iba do brániacich hráčov. Následne Pires spracoval oblúčik za obrancami, ale dobre vybehol Krajčírik a hodil sa mu pod nohy. V 24. minúte si Bobček chystal pozíciu na strelu v pokutovom území. Ibrahim ho atakoval a loptu mu vzal. Hostia si ešte - bez úspechu - pýtali penaltu. V 30. minúte hráči MFK prečíslili domácich po ich chybe. Chrien mal dobrú možnosť, no z hranice vápna mieril nepresne. V 33. minúte bola strela Lichého zvnútra šestnástky zablokovaná. V nadstavenom čase prvého dejstva Kmeť zatočil loptu ponad múr, ale rovno do miest, kde stál ružomberský brankár.

V 68. minúte Kmeť vybojoval a hneď i zahral rohový kop. Stojsavljevič umiestnil hlavou loptu k žrdi, ale nebola dostatočne rýchla a Krajčírik ju robinzonádou stihol chytiť. V 83. minúte pri prečíslení Soares nedokázal presne prihrať a akciu pokazil. Trenčín a Ružomberok sa rozišli s deľbou bodov po výsledku 0:0, pričom Liptáci nevyužili takmer celozápasovú presilovku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk