09.10.2022 17:30 CET
5 : 2
(2:1)

Dunajská Streda pripravila proti Žiline fanúšikom výborné gólové divadlo

FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhral na Žitnom ostrove v trinástom kole Fortunaligy nad celkom MŠK Žilina vysoko 5:2 (2:1).

V šiestej minúte zbehol po ľavej strane Bari. Prudkým pasom po zemi nabil Rusnákovi, ktorý nechal vyniknúť Petráša. V 17. minúte zahrával priamy kop ľavou nohou Myslovič. Zakončenie k žrdi vyrazil brankár Petráš, no nikým nekrytý Kaprálik dorážal do odkrytej bránky - 0:1.

V 21. minúte veľmi dobre zasiahol Teplan. Hrúbku Bariho mohol potrestať úplne voľný Szánthó, jeho strelu ľavačkou však gólman vytlačil na roh. V 34. minúte sa na pravom krídle veľmi pekne uvoľnil Gavrić. Následne hru otočil na voľného Krstovića. Ten šikovne vystrelil a činiť sa musel Teplan. Nasledoval roh domácich. V 35. minúte z pravej strany pálil Krstović, a úspešným zákrokom sa opäť prezentoval Teplan. Obrana si nevšimla na dorážku pripraveného Nebylu, ktorý vyrovnal na 1:1.

V 38. minúte Krstović prestrčil loptu za obranu, kde si nabehol Veselovský. Pravačkou to napálil na bližšiu žrď do horného rohu - 2:1. V 45. minúte Veselovský dorážal loptu do odkrytej bránky a hosťujúci brankár tam strčil nohu v poslednej chvíli. Obrovská šanca domácich tak bola zahodená. Prvý polčas nadstavil hlavný rozhodca o štyri minúty.

V 51. minúte chcel Rusnák zrejme strieľať. Napokon z toho bola prihrávka pred bránku, kde smer lopty zmenil Jambor - 2:2. V 59. minúte prišla veľká hrúbka hosťujúcej defenzívy a brankára Teplana. Leitner nepochopiteľne odohral loptu pred gólmanom hlavou priamo na kopačku protihráča. Krstović mal pred sebou prázdnu bránku - 3:2.

V 63. minúte ďaleký nákop z vlastnej polovice zachytil za obranou Dimun. Poslal presnú prihrávku na vzdialenejšiu žrď, kde bol voľný Szánthó - 4:2. V 66. minúte sa v šestnástke ocitol nikým nekrytý Krstović a zakončil. Dobrý zákrok predviedol Teplan. V 67. minúte Teplan pokryl tiež ďalekonosný pokus Dimuna. V 69. minúte vystrelil z hranice šestnástky ľavačkou Szánthó, a technickú ranu zneškodnil Teplan.

V 70. minúte mohol Szánthó využiť zaváhanie Leitnera s Teplanom. Našťastie pre hostí lopta sa od neho odrazila tesne vedľa prázdnej bránky. V 75. minúte Szánthó napriahol k strele spoza šestnástky a ľavačkou trafil bezchybne - 5:2. Dunajská Streda viedla v týchto chvíľach už o tri góly.

V 78. minúte sa Szánthó pohral s Rusnákom a v nájazde nechal vyniknúť Teplana. Ten následne zneškodnil i dorážky dvoch ďalších domácich futbalistov. Zápas sa nadstavoval neuveriteľných deväť minút. Dunajská Streda vyhrala nad Žilinou 5:2. DAC sa s 25 bodmi dotiahol na druhý Spartak Trnava, postavenie šiestej Žiliny sa nezmenilo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk