23.10.2022 17:30 CET
2 : 1
(0:0)

DAC musel na Žitnom ostrove otáčať s Podbrezovou

FC DAC Dunajská Streda zvrátil nepriaznivý stav s FK Železiarne Podbrezová a v nedeľnom dueli 15. kola Fortunaligy zvíťazil nad svojím súperom 2:1 (0:0).

V piatej minúte sa k lopte aj so šťastím dostal Pavúk. Vyslal ranu zo 14-tich metrov, no Petráš jeho koncovku vyrazil. V 22. minúte si Krstovič v strede zbehol po loptu. Prihral ju napravo a vrútil sa do šestnástky. Strelu z dvanástich metrov vykopol Godál. V 34. minúte Krstovič udržal loptu v hre. Otočil sa a vystrelil, no zakončenie útočníka Dunajskej Stredy pokryl Ludha. V nadstavenom čase prvého polčasu dobre zapracoval Kováčik, ktorý si počkal na vývin situácie. Prihral na os ihriska, a Parajovu "obaľovačku" vyrazil Petráš.

V 47. minúte Pavúk z dvanástich metrov halfvolejom pravačkou minul priestor troch žrdí. V 52. minúte sa Cobnan pretlačil cez Risvanisa a rozvlnil sieť - 0:1. V 59. minúte po prihrávke do šestnástky z pravej strany striedajúci Nebyla z deviatich metrov namieril do Ludhu. Z nasledovného rohového kopu hlavičkoval dva metre nad Brunetti. Sekundu pred koncom 68. minúty sa stav menil druhýkrát. Krstovič zareagoval na dobre zahraný roh do malého vápna. Prudko zahlavičkoval k ľavej žrdi a Ludha nemal nárok - 1:1. V 85. minúte Kuzma z deviatich metrov poslal loptu hlavou meter vedľa ľavej žrde. V 86. minúte si Krstovič chrbtom k bráne spracoval loptu. Otočil sa a cez Godála vypálil presne k ľavej žrdi - 2:1. Po štyroch minútach zápas, ktorý sledovalo 4377 divákov, skončil. FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazil nad Podbrezovou po obrátke stavu 2:1 a zvládol tak súboj o tretiu priečku tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk