30.10.2022 18:00 CET
1 : 3
(1:1)

Dunajská Streda otočila pod Urpínom a obrala Duklu o body

MFK Dukla Banská Bystrica podľahol v poslednom zápase 16. kola Fortunaligy FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (1:1).

V deviatej minúte Migaľa v defenzíve stratil loptu. Nebezpečenstvo hasil faulom na Gavriča. Za svoje počínanie videl prvú žltú kartu v zápase a súper zahrával priamy kop. V 14. minúte kapitán Dukly napriahol spoza šestnástky a otriasol bránou Petráša. Nebola to síce priama konštrukcia, ale oporná žrď za ňou. Po polhodine hry rozohrali hostia roh nakrátko a dostali sa do výhody dvoch na jedného. Veselovský prenikol do šestnástky, vypálil ľavačkou a Hruška vyrazil popri žrdi. V 39. minúte Faško dorazil do siete vyrazený center Rymarenka - 1:0.

Petráš ho neudržal v náručí. Zvyšok viny padá na troch obrancov hostí, ktorí Faška nedokázali postrážiť. Oceniť treba prácu Rymarenka, ktorý sa predral z pravého krídla až na bránkovú čiaru. V 44. minúte si Andzouana zbehol na malé vápno, odkiaľ po centri sprava suverénne vyrovnal. Do kabín na polčas schádzali Bystrica a DAC za nerozhodného stavu 1:1.

V 48. minúte Faškovu koncovku Petráš vytesnil na roh. V 55. minúte zamotal Polievka hlavy štyrom obrancom a zakončil. Odrazená lopta sa dostala k voľnému Záhumenskému, ktorý zvolil silové zakončenia a bránu prepálil. V 59. minúte mohol zakončiť Faško, ale ešte hľadal Polievku. Finálny pas zastihli obrancovia Dunajskej Stredy a bolo po šanci. V 62. minúte sa Slávik aj so šťastím dostal cez troch hráčov a z trinástich metrov zakončil do nohy Petráša.

V 65. minúte Brunetti špičkou kopačky vyrazil center Záhumenského, do ktorého sa chystal oprieť Polievka. V 66. minúte sa Pinto cez polovicu ihriska dostal do pokutového územia, no ani na dvakrát a z uhla Hrušku neprekonal. V 67. minúte Krstovič obišiel vybehnutého Hrušku. Dostal sa do ťažkej pozície, odkiaľ netrafil prázdnu bránu. V 75. minúte Kalmár napriahol spoza šestnástky a hoci si gólman Dukly na jeho ranu siahol, lovil ju zo siete - 1:2.

V 81. minúte Banskobystričania nechali obranu príliš otvorenú. Gavrić sa dostal do šestnástky a koncovkou k ľavej žrdi zvýšil na 3:1 pre DAC. V 88. minúte Franko z ôsmich metrov hlavičkoval iba do náručia Petráša. V 90. minúte Ramadan oklamal protihráča, vošiel do šestnástky, ale v stopercentnej šanci vysoko prestrelil. V závere Leginus namieril do Hrušku. Dunajská Streda vyhrala v Banskej Bystrici 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk