03.09.2022 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

ViOn konečne vyhral a odniesol si to Trenčín

Deviate kolo Fortunaligy prinieslo FC ViOn Zlaté Moravce prvé víťazstvo v ročníku, keď domáci celok zdolal trápiaci sa AS Trenčín 1:0 (1:0).

V deviatej minúte zakončil Witan mimo. V trinástej minúte pekne z diaľky strieľal Múdry a ešte krajšie zakročil brankár Kukučka. Hneď v ďalšej minúte mal veľkú šancu Suľa. Tesne spoza šestnástky z prvej pravačkou prestrelil. V 20. minúte smeroval Gajdošov volej z hranice šestnástky tesne vedľa ľavej tyče. V 25. minúte pokus Pinteho z ôsmich metrov zablokoval Gajdoš. V 33. minúte Almeida hlavičkoval ani nie pol metra vedľa. V 41. minúte si Witan pýtal penaltu alebo aspoň roh. V 45. minúte z asi štyroch metrov hlavičkoval Duga úplne sám a Kukučka nemal ako zasiahnuť - 1:0.

V 47. minúte Gajdošov obstrel skončil tesne vedľa priestoru troch žrdí. V 52. minúte Ibrahim poslal loptu zo šiestich metrov hlavou nad. Letenay predviedol málo razantnú koncovku zo siedmich metrov. V 79. triafal pod brvno Brenkus, a Kukučka boxoval nad seba. V nadstavenom čase Kupusovičov half-volej z osemnástich metrov skončil ani nie meter vedľa ľavej žrde. Zlaté Moravce zdolali Trenčín 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk