14.10.2022 17:30 CET
2 : 2
(0:0)

ViOn vyrovnal s DAC-om ašpirantom na gól roka

V zápase 14. kola Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce a FC DAC Dunajská Streda sa všetko dôležité odohralo až po polčase, keď hostia išli do dvojgólového vedenia. Celky sa napokon rozišli deľbou bodov po remíze 2:2 (0:0).

K otvoreniu skóre mohlo dôjsť už v desiatej minúte. Ďubek poslal roh na prednú žrď, Almeida sa zavesil do vzduchu a Petráš musel vyrážať. Šuvalija sa nedostal k dorážke. V 30. minúte vyslal Mondek technický pokus zo 14-tich metrov, ktorý Petráš vytesnil na poslednú chvíľu. V poslednej minúte prvého polčasu zahodil stopercentnú šancu Veselovský. Gavrič sa zbavil Pintéra, aby prihral späť na malé vápno. Veselovský prestrelil zo šiestich metrov. Avšak ktovie, či by gól platil, pretože sa zdalo, že Gavrič hral rukou. Hlavný rozhodca nadstavil jednu minútu. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali mužstvá za nerozhodného a bezgólového stavu.

V 48. minúte Ďubekovi odskočila lopta, ktorá vysunula útočníka hostí Krstoviča do kontry. Nasledoval 40-metrový samostatný únik a Lukáč bol na koncovku zo siedmich metrov prikrátky - 0:1. V 52. minúte sa Almeida chytal za hlavu potom, čo nepremenil Ďubekov roh na gól. V 55. minúte hlavičkoval zblízka, no z uhla Mondek do nohy Petráša. V 63. minúte to pred Lukáčom horelo, no bez gólovej koncovky. V 64. minúte pekne zahral Krstovič. Zbavil sa Bednára, prešiel s loptou 20 a prihral na Kalmára, ktorý asi zo 14-tich metrov trafil k pravej žrdi. Lukáč sa naťahoval márne - 0:2. V 75. minúte Suľov center našiel hlavu Niarchosa, ktorý netrafil priestor troch žrdí. V 79. minúte vybojoval roh Niarchos a sám ho hlavou premenil na presný zásah. Predchádzal tomu Brenkusov center do malého vápna - 1:2. v 81. minúte došlo k výnimočnému futbalovému momentu. Domáci zahrávali štandardku z približne 35 metrov. Brenkus vyslal neskutočný projektil, ktorý skončil vo vzdialenejšej šibenici. ViOn Zlaté Moravce si podelil body s Dunajskou Stredou po remíze 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk