12.11.2022 15:00 CET
4 : 4
(0:1)

Zlaté Moravce proti Bystrici dohnali trojgólové manko

V poslednom - 18. jesennom kole Fortunaligy v zápase bohatom na góly remizoval FC ViOn Zlaté Moravce s celkom MFK Dukla Banská Bystrica 4:4 (0:1).

Vo ôsmej minúte sa zažltilo Šuvalijovi po tom, čo taktickým faulom zastavil Polievku, ktorý ťahal nebezpečný protiútok. V 23. minúte Uhrinčať pretavil center Polievku z rohového kopu na gól, keď na zadnej žrdi prehlavičkoval brániaceho Čonku - 0:1.

V 26. minúte videl žltú kartu Záhumenský: na kraji obrany fauloval prenikajúceho Almeidu. Nasledoval priamy kop domácich. Tri minúty po obrátke bol Rymarenko v súboji s Čonkom neskoro a za faul obdržal žltú kartu. V 50. minúte prudko pálil Niarchos a činiť sa musel gólman Hruška. V 51. minúte Slávik poslal presnú loptu z pravého krídla pred bránku a jej trajektóriu priam hokejovo zmenil Depetris - 0:2.

V 56. minúte predviedol tanec s domácou defenzívou Polievka. Poslednou otočkou si pripravil loptu na pravú nohu a prestrelil i brankára Lukáča - 0:3. V 58. minúte Mondek napriahol z voleja z pravej strany; lopta trafila do tváre brániaceho Záhumenského. Ten ju následne priľahol rukou, takže sa pískala penalta pre domácich.

Pokutový kop s prehľadom premenil Ďubek. Hrušku poslal na opačnú stranu bránky - 1:3. V 63. minúte Willwéber zložil na zem po pravom krídle šprintujúceho Almeidu a videl žltú kartu. V 69. minúte urobil veľkú chybu brániaci Suľa, ktorý si na súperovom góle prakticky pripísal asistenciu. Úspešným strelcom sa stal tentoraz Depetris - 1:4.

V 72. minúte opustil hraciu plochu po druhej žltej a následne červenej karte Záhumenský. V 74. minúte sa Almeida uvoľnil a vystrelil z hranice šestnástky. Jeho pokus zneškodnil pripravený Hruška. V 75. minúte Brenkus z voleja napálil odrazenú loptu k tyčke - 2:4.

V 77. minúte Brenkusov center z rohového kopu z pravej strany poslal hlavou do siete Niarchos - 3:4. Ďalšiu príležitosť mal Niarchos v 80. minúte. Domáci útočník sa pretlačil až k strele z bezprostrednej blízkosti, no gólu zabránil brankár Hruška.

V piatej nadstavenej minúte prudký pas Suľu z pravého krídla poslal do siete striedajúci útočník Vestenický. Potom bol vylúčený aj hosťujúci tréner. Zápas sa nadstavoval osem minút. Zlaté Moravce remizovali s Banskou Bystricou 4:4.

Autor: Dušan Guman / sport.sk