28.10.2022 17:30 CET
4 : 0
(2:0)

Valec zo Zlatých Moraviec prešiel v piatok po Žiline

Neobyčajnú jazdu pod novým trénerom predvádzajú hráči FC ViOn Zlaté Moravce. V predohrávke 16. kola Fortunaligy prevalcovali na domácom ihrisku MŠK Žilina vysoko 4:0 (2:0).

V siedmej minúte Žilina neodvrátila štandardku a Toml z otočky z 15-tich metrov trafil brvno. V 22. minúte systém Var preveroval súboj Bariho a Almeidu. Bola z toho penalta, Bari totiž prišliapol Almeidovi nohu a obdržal žltú kartu. V 24. minúte následne Ďubek ustál súboj nervov a poslal loptu k ľavej žrdi. Belko síce uhádol smer aj výšku strely, ale naťahoval sa po nej márne - 1:0. Už v 26. minúte sa skóre menilo znovu. Šuvalija z rohového kopu odcentroval na prednú žrď. Belko zakročil nohou, no nie dosť na to, aby sa lopta neodrazila od tyče do siete - 2:0. V 33. minúte sa zažltilo Dugovi z ViOn-u. Po súboji Kaprálika a Šuvaliju v pokutovom území v 38. minúte si penaltu pre zmenu pýtali hostia. Neúspešne.

V 46. minúte išiel sám na bránu Almeida. Urobil na Belka kľučku a zakončil do prázdnej brány - 3:0. Takýto priebeh očakával málokto. V 50. minúte Myslovič po centri sprava zakončil do miest, kde sa pohyboval Lukáč. Hneď v ďalšej minúte zahrávali "Šošoni" štandardku zľava. Domáci brankár udržal naďalej nulu, čo ocenil celý štadión. V 66. minúte sa Mondek až príliš jednoducho dostal cez troch hráčov do šestnástky, lenže jeho koncovka ľavačkou nemala dostatočnú razanciu. V 68. minúte Pinte zvnútra šestnástky trafil obrancu a Mondekov pokus letel nad. V 75. minúte ocenil hlavný rozhodca žltou kartou Žilinčana Rusnáka. V 76. minúte Belko po štandardke zľava vôbec neodhadol let lopty. Na jeho šťastie ju Šuvalija netrafil podľa svojich predstáv. V 77. minúte sa Almeida ocitol úplne voľný na pravej strane šestnástky. Krížnou koncovkou premenil Mondekovu prihrávku na ďalší presný zásah domáceho mužstva. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal MŠK Žilina rozdielom triedy 4:0 a dotiahol sa naňho v tabuľke už iba na dva body, pričom má oproti nemu odohraný o zápas menej.

Autor: Dušan Guman / sport.sk