13.08.2022 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Trenčín sa na Liptove proti favoritovi pochlapil a vybojoval bod

V nedeľnom dueli piateho kola Fortunaligy medzi MFK Ružomberok a AS Trenčín sa zrodila bezgólová remíza 0:0.

Domáci Liptáci vypadli nedávno z európskych pohárov po dvoch prehrách s Rigou a venujú sa už iba domácej ligovej súťaži. V šiestej minúte duelu sa hostia vymanili spod tlaku "Ruže" a dostali sa aj do gólovej príležitosti. Madu bol autorom strieľaného centra spoza šestnástky, avšak minul ním vzdialenejšiu žrď Frühwaldovej bránky. V 33. minúte Kmeť vystrelil z uhla a jeho krížna rana tesne minula vzdialenejšiu žrď. Skóre sa teda nemenilo. V 41. minúte smeroval center z rohového kopu na stred brány. Odtiaľ zahral hlavou Stojsavljević a jeho pokus chytil Frühwald. Minútu pred koncom prvého polčasu Kupusović strelou v páde mieril nad brvno ružomberskej bránky. V poslednej minúte prvého polčasu dal bodku za úvodnou časťou merania síl peknou strelou z diaľky Mojžiš. Jeho próbu vyrazil Kukučka. Do kabín na prestávku schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

V 56. minúte odvrátili domáci Demitrov center z pravého krídla spred svojej brány opäť na kopačky hostí. Následne spoza šestnástky vypálil Madu - tesne vedľa. V 63. minúte Kmeť z priameho kopu vystrelil k bližšej žrdi, odkiaľ loptu vyrazil Frühwald. V nadstavenom čase duelu zakončil Rakyta z hranice šestnástky, no lopta v jeho podaní letela nad brvno. Ružomberok si podelil body s Trenčínom po remíze 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk