28.08.2022 20:30 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan ozbíjal domáci Ružomberok v nadstavenom čase

V nedeľnom dohrávanom dueli siedmeho kola Fortunaligy prehral MFK Ružomberok s majstrom ŠK Slovan Bratislava najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0).

Slovan už v druhej minúte trafil ružomberské brvno. V desiatej minúte Čavrićov center domáci odvrátili pred nabiehajúceho Barseghyana, ktorý vypálil nad. O dve minúty Kelemen nie veľmi razantne hlavičkoval na bránu a Trnovský loptu ukryl v rukaviciach. V 21. minúte Barseghjanov center z ľavej strany od vzdialenejšej žrde odhlavičkoval Gerec. Následnú strelu Mustafiča chytil Frühwald. V 29. minúte Čavrićova strela preletela tesne vedľa domácej brány. V 33. minúte tlieskali diváci Gerecovi po jeho strele z hranice veľkého vápna. Nepríjemné zakončenie chytil Trnovský. V 35. minúte Kelemen spolu s hradbou tiel prestrelil aj priestor troch žrdí Slovana. V 38. minúte Medved hlavičkoval zblízka nad brvno.

V 52. minúte strieľal nepresne Barseghjan. V 58. minúte Mustafićovo zakončenie vyrazil Frühwald. Vzápätí Frühwald nohou zneškodnil ďalší nebezpečný pokus belasých. V 70. minúte po Madleňákovej prihrávke strieľal spoza šestnástky tesne vedľa bližšej žrde Halabrín. Barseghjanovu strelu k bližšej žrdi pokryl Frühwald. Ten istý gólman si v 77. minúte poradil i s Lovatovou próbou k tyčke. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa do veľkej šance dostával Regáli, avšak pred vybehnutým Trnovským nezachytil loptu. V nadstavenom čase duelu rozhodol o víťazstve hostí 1:0 Barseghjan. Slovan si z Ružomberka odviezol všetky body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk