04.09.2022 17:30 CET
3 : 2
(3:1)

Spartak padol v Ružomberku po päťgólovej prestrelke

MFK Ružomberok zabral v dohrávke deviateho kola Fortunaligy naplno a v dôležitom dueli porazil trnavský Spartak 3:2 (3:1).

Pre domácich ide o tretie víťazstvo v sezóne. Poskočili na piate miesto tabuľky. Trnava zaznamenala druhú prehru a klesla na tretie miesto. Už v 55. sekunde poslal Ružomberok do vedenia Gerec. Trnava z veľkého tlaku v 24. minúte vyrovnala Bukatom. Liptáci sa v závere polčasu presadili ešte dvakrát. V 54. minúte duel zdramatizoval Mikovič. V závere mal Spartak niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no domáci brankár Krajčírik sa stal hrdinom duelu. Už v prvej minúte sa pred bránou zorientoval Gerec - 1:0.

V jedenástej minúte Mikovič zakončil z vnútra šestnástky k bližšej žrdi a Krajčírik pohotovo vyrazil strelu na rohový kop. V 18. minúte Paur v šanci preloboval domáceho gólmana, no lopta preletela tesne ponad priestor troch žrdí. V 23. minúte Mikovič spoza obrancov minul bránu. V 24. minúte Bukata vyrovnal na 1:1. V 29. minúte Paurovu strelu z ťažkého uhla vyrazil Krajčírik. Po polhodine hry prestrelil z uhla Daniel. V 34. minúte pálil Tučný. Strelu, letiacu na stred brány, kryl Takáč. V 41. minúte po priamom kope Tučného upratal loptu hlavou do siete Mrva - 2:1.

V 42. minúte prepálil domácu bránu Mikovič. V 43. minúte mohlo byť opäť vyrovnané. Krajčírik zblokoval strelu hosťujúcich hráčov na rohový kop. V 45. minúte sa odrazenej lopty zmocnil Regáli a zo súboja s brankárom Spartaka vyšiel víťazne - 3:1.

V 54. minúte Bukata hlavičkoval tesne vedľa. V 56. minúte sa do zakončenia predral Mikovič a znížil na rozdiel jediného gólu z pohľadu Trnavy - 3:2. V 63. minúte sa Bobček pri úniku pošmykol, ale stihol sa postaviť a z uhla vystrelil spoza obrancu. Prudkou ranou trafil bočnú sieť.

V 72. minúte skórovali hostia, no po preverení situácie gól neplatil. V 74. minúte Bobček hlavičkoval nad brvno. V 79. minúte Bukata vystrelil spoza veľkého vápna tesne príliš vysoko. Boateng sa ocitol sám pred Krajčírikom. Prvú strelu napálil do neho, druhá bola zblokovaná tesne nad a zároveň na rohový kop. V 87. minúte Iván tvrdou strelou prestrelil. V 90. minúte Ristovského pokus eliminoval Krajčírik.

V nadstavenom čase hlavičku Boatenga vyrazil Krajčírik spred dolného rohu brány. MFK Ružomberok zdolal Trnavu 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk