24.07.2022 18:00 CET
2 : 2
(1:1)

Liptáci nezlomili Podbrezovú ani o jedného viac

MFK Ružomberok nevyužil v druhom kole Fortunaligy domáce prostredie ani početnú výhodu a s FK Železiarne Podbrezová remizoval 2:2 (1:1).

V 29. minúte Lichý prihral na hranicu veľkého vápna Regálimu, a ten vypálil tesne nad brvno. Na opačnej strane to skúsil spoza šestnástky Grendel a mieril po zemi tesne vedľa žrde. V 36. minúte zasóloval Regáli a poradil si s viacerými hráčmi hostí. Jeho následné zakončenie zneškodnil Ludha. V 37. minúte vyslal Kuzma prihrávku pred domácu bránu, kde sa nemýlil Pavúk a poslal hostí do vedenia - 0:1. V 39. minúte to z mierneho uhla vyskúšal Bobček. Mieril nad bránu. V 40. minúte bol v šestnástke faulovaný Maldeňák a nasledoval pokutový kop Ružomberka. Loptu si na biely bod postavil Maslo a s prehľadom skóroval - 1:1.

V 54. minúte vystrelil Regáli slabšie z mierneho uhla; Ludha nemal problém. Pavúk chcel strelou z pravej strany pridať svoj druhý presný zásah v stretnutí, lenže sieť rozvlnil iba z vonkajšej strany. V 57. minúte dostal za nešetrný zákrok na Gereca v stredovom kruhu červenú kartu Grendel. V 65. minúte Madleňák našiel centrom Regáliho, ktorý hlavou dokonal obrat a poslal Liptákov do vedenia 2:1. Ďatkovu nebezpečnú strelu spoza šestnástky vyrazil Krajčírik. V 74. minúte mohol chybu domácej obrany využiť Pavúk, keď sa ľahko dostal k lopte sám pred Krajčírikom, no napálil priamo do ružomberského gólmana. Po chvíli Luterán pálil spoza veľkého vápna nad brvno. V 85. minúte podobne pochodil Macejko. V 88. minúte po centri z priameho kopu získala Podbrezová pokutový kop. Kováčik zvolil opačnú stranu ako brankár Krajčírik a zrovnal skóre. Ružomberok remizoval s oslabenou Podbrezovou 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk