08.10.2022 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

Zlaté Moravce nečakane naplno bodovali u nováčika v Skalici

V trinástom kole Fortunaligy nečakane zaváhala Skalica, ktorá doma darovala všetky body Zlatým Moravciam po výsledku 0:2 (0:1).

Vo štvrtej minúte odcentroval do pokutového územia Tomáš Ďubek. Na hranici päťky vyskočil najvyššie Niarchos a jemným dotykom nasmeroval loptu k žrdi, kde Junas nedočiahol - 0:1.

V 44. minúte Vlaskov center pred bránku posunul Pintér na hranicu pokutového územia, odkiaľ osamotený kapitán Nagy z veľmi dobrej pozície mieril nepresne. V poslednej minúte prvého dejstva Hollý strieľal z hranice šestnástky do Mondeka. Odrazenú loptu našiel Yao a jeho tiahly pokus iba tesne minul vzdialenejšiu žrď.

V 53. minúte Niarchos strelil svoj druhý gól v zápase a znova hlavou. V 55. minúte mohol Niarchos dovŕšiť hetrik, no po centri zľava loptu hlavou netrafil ideálne. Tú si na zadnej žrdi našiel Mondek, a v stopercentnej šanci zasiahol Junasa. V 62. minúte Mihalík v páde strieľal tesne vedľa.

V 66. minúte ostal Baumgartner zabudnutý na zadnej žrdi, dobrý zákrok predviedol Lukáč a Čonka loptu odvrátil pred Nagym. V 68. minúte Yao minul veľký odkrytý priestor bránky Moraviec. V 78. minúte Almeida neuspel zoči-voči Junasovi. V 81. minúte Mihalík technickým pokusom mieril pod brvno, a úspešný zákrok vytiahol Lukáč.

V 88. minúte vystrelil Almeida z diaľky k žrdi, kde išiel aj Junas. V nadstavenom čase Mondekova prudká strela z hranice pokutového územia trafila brvno. Skalica prehrala so Zlatými Moravcami 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk