24.07.2022 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

Žilina nepremenila penaltu a s DAC-om si body podelila

Ani v druhom kole nového ročníka Fortunaligy nebodovala Žilina naplno. Pod Dubňom si body podelila s FC DAC 1904 Dunajská Streda za remízu 1:1 (1:0).

V šiestej minúte išiel po lopte dôrazne Jibril a Veszelinov ju neudržal. V skórovaní Jibrilovi zabránili Kružliak s Andzouanom. V deviatej minúte prišla spätná hlavička a okamžité zakončenie Moumoua. Belkovi teraz pomohla konštrukcia brány. V trinástej minúte na pravom krídle Kaprálik prešprintoval Ciganiksa. Spätnou prihrávkou našiel na hranici pokutového územia Mysloviča, ktorý si to pripravil na strelu ľavačkou. Lopta sa od brvna odrazila do pravej žrde a odtiaľ za bránkovú čiaru - 1:0. V 38. minúte si Žilina skomplikovala situáciu malou domov a DAC zahrával priamy kop vo vnútri pokutového územia. Krstovič neprepálil múr, keď trafil Stojchevskiho. Minútu pred prestávkou mal veľkú šancu zmeniť skóre Nebyla. Zakončoval na zadnej žrdi po dlhom centri z opačnej strany, a Belko mu chytil čistý gól.

Po hodine hry Myslovičova strela tesne minula pravú žrď. O päť minút nato Krstovičov pokus na bližšiu žrď vyboxoval Belko. V 77. minúte predviedol nožničky Krstovič a lopta skončila v ľavej časti brány - 1:1. V 79. minúte tvrdo zakončil Nicolaescu. Lopta sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru. V 88. minúte Gidiho šľapák ocenil hlavný rozhodca okamžitou červenou kartou. V nadstavenom čase druhého polčasu bol v pokutovom území faulovaný Iľko a kopal sa pokutový kop. Kopas mieril k pravej žrdi, Veszelinov však strelu vystihol a penaltu vyrazil. Žilina remizovala s Dunajskou Stredou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk