17.09.2022 16:00 CET
4 : 2
(3:1)

Žilina porazila ďalší tím z Liptova, Mikuláš ostáva posledný

MŠK Žilina zvýraznil slabú výsledkovú fazónu MFK Tatran Liptovský Mikuláš, keď si s jeho mužstvom na domácej tráve poradil v jedenástom kole Fortunaligy 4:2. Liptáci tak aj pred reprezentačnou pauzou ostávajú na chvoste tabuľky.

V piatej minúte chcel Rusnák ohroziť Sváčeka z veľkej vzdialenosti. Navrátilec do zostavy musel rýchlo zacúvať. V siedmej minúte Ďuriš poslal loptu pred bránku, kde si ju našiel Gidi - 1:0. Už vo ôsmej minúte Nečas trafil konštrukciu bránky. V desiatej minúte Kaprálik preveril reflexy Sváčeka. V 15. minúte opäť zvonila žrď žilinskej bránky. Hlavou to spôsobil Jendrišek. V 21. minúte trafil zasa konštrukciu brány ten istý hráč. V 22. minúte Kaprálik ukážkovo preloboval Sváčeka - 2:0. V 28. minúte Sváček veľmi dobre zneškodnil Jamborovu strelu. Následná dorážka Kaprálika mierila mimo poloodkrytej bránky. V 37. minúte z pravej strany pokutového územia prišla prihrávka pre Jendrišeka, ktorý znížil na 1:2 z pohľadu hostí. Tatranisti následne zaspali a dvojgólové vedenie prinavrátil po pár sekundách Žiline Jambor. Z hranice šestnástky umiestnil strelu k ľavej žrdi - 3:1. V 42. minúte center z ľavej strany jemne lízol Jendrišek, a lopta sa odkotúľala tesne mimo pravej žŕdky. V 45. minúte nebezpečne hlavičkoval Župa. V nadstavenom čase hlavičkový pokus Filinského z bránkovej čiary vyhlavičkoval Rusnák.

V 57. minúte si Ďuriš na hranici pokutového územia zasekol brániaceho hráča a s prispením teču zvýšil na 4:1. V 75. minúte takmer skončil v sieti pokus Kaprálika. V 80. minúte sa z ničoho nič vo vnútri šestnástky dostal k lopte Župa a vyprášil rukavice brankára Belka. V 87. minúte Ďuriš z hranice pokutového územia technickou obaľovačkou tesne minul pravú žrď. Dve minúty pred koncom Václavík obišiel pred ním stojaceho hráča a znížil stav na 2:4. Viac sa však už nestihlo udiať, pretože po dvoch nadstavených minútach hlavný arbiter duel ukončil. MŠK Žilina potvrdil papierové predpoklady a zdolal MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:2.

Minuloročný nováčik odohral do týchto chvíľ jedenásť fortunaligových kôl. Počas nich nahral iba štyri body, keď svojho súpera nezdolal do týchto chvíľ ani raz. Žilina po dvojgólovom víťazstve na pôde Ružomberka opäť zabrala naplno a brala všetky body. Na jeseň ich nahrala 18, čo je len o štyri body menej, ako má majstrovský Slovan a rovnako, ako vybojovala Trnava. Spartak má však odohraný o zápas a Slovan dokonca o dva zápasy menej, ako "Šošoni".

Autor: Dušan Guman / sport.sk