02.09.2022 16:30 CET
0 : 1
(0:0)

Podbrezová nemá zľutovania, padla aj Žilina

Spanilá jazda nováčika pokračuje! FK Železiarne Podbrezová zvíťazil v predohrávke deviateho kola Fortunaligy nad oslabenou Žilinou 1:0 (0:0).

O výsledku rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Andy Masaryk. Domáci dohrávali od 25. minúty bez vylúčeného stopéra a kapitána Nemčíka, ktorý videl červenú kartu po konzultácii rozhodcu so systémom VAR. Nemčíkov zákrok nebol brutálny, ale fauloval Cobnana v pozícii, z ktorej by z uhla išiel sám na bránu. V 36. minúte Bakaľa chyboval vo vlastnej šestnástke. K lopte sa dostal Kaprálik, ale pošmykol sa a nezakončil z ideálnej pozície. V 41. minúte pekne individuálne zahral Jambor. Potiahol loptu cez dvoch hráčov a vystrelil z hranice pokutového územia. Ludha vyrazil pri ľavej žrdi.

V 58. minúte zaútočil Jambor, no jeho koncovku vychytal Ludha. V 82. minúte sa v hlavičkovom súboji nepresadil Cobnan. Z druhej vlny pálil Ďatko, a Belko vyškriabal loptu spod brvna. V 83. predviedol Belko veľké umenie i po koncovke Breznaníka zblízka. V 85. minúte preveril pozornosť Ludhu Myslovič. V 90. minúte mohol rozhodnúť Galčík, ale opäť zvíťazil Ludha. V nadstavenom čase zápasu Breznaníkov center z ľavej strany vyrazil Belko pred seba a iba 17-ročný Masaryk bol tam, kde mal byť - na zadnej žrdi. Lopta mu padla na nohu a skončila pri tyči. Napriek tomu, že Podbrezová do týchto chvíľ pocit prehry neokúsila, jej výhra v Žiline 1:0, keď ešte minulú sezónu hrala druhú ligu, je veľkým prekvapením.

Autor: Dušan Guman / sport.sk