13.11.2022 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan si výhrou nad Liptákmi upevnil jesenné prvenstvo

V poslednom - 18. kole jesennej časti Fortunaligy porazil v Bratislave ŠK Slovan MFK Ružomberok 2:0 (0:0).

V dvanástej minúte zakombinovali Čavrič s Ramírezom. Druhý menovaný namieril iba do miest, kde bol Krajčírik. Tomu lopta vypadla, Slovanisti tam však nemali hráčov na dorážku. Vzápätí obdržal žltú kartu domáci obranca Lucas Lovat. V 21. minúte Čavrič vyhral osobný súboj pred šestnástkou s Madleňákom. Spätnou prihrávkou vytvoril dobrú šancu Pauschekovi, ktorý zvnútra vápna prestrelil. V 37. minúte Weissova koncovka išla tesne vedľa. V 48. minúte veľmi dobre prenikol do pokutového územia Kucka. Z pravej strany nabil Ramírezovi, ktorý sa presadil na dvakrát strelou hore do vzdialenejšej časti brány - 1:0. V 51. minúte Čakvetadze stroskotal na Krajčírikovi. Išiel z uhla a Krajčírik zasiahol ľavou nohou. Dorážka Ramíreza bola slabá a trafila len hráča pred bránou. Ibaže po konzultácii s VAR-om hlavný rozhodca dodatočne odpískal pokutový kop. Krajčírik mal faulovať Čakvetadzeho.

Žltú kartu za svoj zákrok zinkasoval Krajčírik. Gólman Liptákov uhádol smer lopty a vychytal Weissa, ktorý uspel až z dorážky, hoci ani na druhýkrát sa lopte do siete nechcelo - 2:0. V 73. minúte bol kartou napomínaný Lukáš Pauschek. V 77. minúte Ramírez nepremenil čistú šancu. Dostal pas medzi dvoch brániacich hráčov a obišiel Krajčírika, no potom na bránkovej čiare trafil Masla, ktorý sa stihol vrátiť. V 84. minúte sa Slovan dostal do rýchleho brejku a bol v prečíslení. Weiss posunul doprava Greenovi, ktorému chcel darovať gól, ale Green zvnútra šestnástky netrafil odkrytú bránu. Hlavný rozhodca nadstavil v zápase päť minút. Počas nich sa už skóre viackrát nezmenilo, a tak líder tabuľky Slovan Bratislava porazil na domovskom Tehelnom poli MFK Ružomberok 2:0 (0:0). Zazimuje pohodlne na prvom mieste tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk