02.10.2022 17:30 CET
3 : 1
(0:0)

Prekvapenie sa nekonalo: Slovan nenašiel konkurenta ani v Podbrezovej

Papierové predpoklady sa naplnili a ŠK Slovan Bratislava privodil celku FK Železiarne Podbrezová prvú prehru v aktuálnom ročníku Fortunaligy. Belasí si poradili so "železiarmi" pomerom 3:1 (0:0).

Hneď v úvodných sekundách Čakvetadze vyviezol loptu a prihral Ramírezovi, ktorého krížna strela minula vzdialenejšiu žrď. Už v tretej minúte Zmrhalov volej narobil Ludhovi veľké problémy. Jednou rukou loptu vyrazil pred bránkovú čiaru, kde mu potom odkopom pomohol Bartoš. V 17. minúte veľmi dobre zachránil Ludha, keď vychytal gólovú hlavičku Kankavu. V 32. minúte sa po centri od rohovej zástavky spoza šestnástky prudko vypálil Grešák. A trafil, hoci iba Abenu, ktorý musel z ihriska dole. Legionár v belasom nedávno utrpel otras mozgu a opäť to s ním vyzeralo zle.

V 50. minúte si Ramírez zasekol hráča Podbrezovej a vystrelil. Ludha vyrazil na zemi na bránkovej čiare pred Barseghjana, ktorý mal zakončovať z prvej do prázdnej bránky, ale loptu si preberal a bolo po šanci. V ďalšej minúte na opačnej strane po centri na zadnú žrď zakončil z voleja Ďatko do konštrukcie brány. V 52. minúte Ludha dobre vybehol a chytil Hrnčárov pokus z prvej. V 58. minúte Barseghjan prihral pred bránu, kde boli voľní Ramírez aj Weiss. Loptu zblízka do brány zasunul druhý menovaný - 1:0. V 66. minúte do Grendelovej strely vložil nohu Godál a hoci si Chovan na loptu siahol, vyrovnal - 1:1. V 68. minúte sa lopta od Ramíreza odrazila tesne vedľa žrde. V 71. minúte Barseghjanovu technickú strelu vytesnil Ludha. V 73. minúte pred bránu prudko prihral Hrnčár; Ramírez neskóroval. V 74. minúte sa predčasne radoval najlepší strelec hostí Cobnan, pretože gól strelil z ofsajdu. Situácia sa ešte skúmala VAR-om, no už sa nič nezmenilo. V 79. minúte po hlavičke hostí Chovan reflexívne vyrazil loptu pred seba a Cobnanovi sa ju nepodarilo dopraviť do siete, pretože Kašia odvracal z bránkovej čiary. V 88. minúte Hrnčár od rohovej zástavky našiel hlavu Kašiu a lopta skončila pri ľavej žrdi - 2:1. V nadstavenom čase trafil pomerne lacno De Marco - 3:1. V piatej nadstavenej minúte Hrnčár minul vzdialenejšiu žrď a Šaponjičovi chýbal kúsok, aby loptu zasiahol. Slovan Bratislava vyhral nad Podbrezovou 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk