30.07.2022 18:00 CET
4 : 2
(0:2)

Michalovciam na Slovane nestačilo ani dvojgólové vedenie

ŠK Slovan Bratislava odvrátil v treťom kole Fortunaligy katastrofu a zápas so Zemplínom Michalovce otočil na konečných 4:2 (0:2).

Skóre zápasu otvorili už vo ôsmej minúte hostia. Peňa dostal veľa priestoru, prestrčil loptu Kaniovi a ten rutinérsky zakončil k pravej žrdi - 0:1.

V 39. minúte Holmanov zblokovaný pokus skončil u Medveda, ktorý chcel prestreliť Száraza z uhla, no trafil priamo do neho. V poslednej minúte prvého polčasu Slovan zahrával rohový kop. Holmanov center zachytil Száraz a naštartoval brejk spoluhráčov, ktorí akciu dotiahli do zdarného konca. Peňa sám pred domácim gólmanom oblúčikom prehodil bezmocného vybehnutého Trnovského - 0:2.

Tlak Slovana sa v druhom dejstve stupňoval. V 59. minúte Lovat prihral z ľavej strany cez šestnástku voľnému Barseghjanovi, ktorý z prvej zakončil k vzdialenejšej pravej žrdi - 1:2.

V 67. minúte Barseghjanov technický pokus o kúsok minul pravý horný roh Szárazovej brány. V 72. minúte neodvrátili východniari center do malého vápna. Jeřábkovi lopta nešťastne odskočila a Green ju zblízka poslal do hornej časti brány - 2:2.

V 73. minúte prišiel center na voľného Barseghjana v šestnástke. Lopta mu však odskočila, inak by to bol pravdepodobne gól. V 80. minúte Slovan rýchlo prešiel do útoku a nebyť dobrého zákroku Száraza, ktorý vybehol proti Greenovi, Zemplín už mohol prehrávať. V 83. minúte po Barseghjanovom centri lopta skákala pred bránou Michaloviec. Agbo ju dostal do odkrytej pravej časti brány a Slovan sa ujal vedenia 3:2.

V 85. minúte nevyužil možnosť zrovnať skóre Slebodník. Žofčák prihral z hranice bránkovej čiary pod seba do oblasti bieleho bodu, odkiaľ Slebodník nikým nebránený zakončil vysoko nad. V nadstavenom čase Šaponjič oblúčikom obhodil Száraza. Lopta by išla vedľa, no nešťastne trafila vracajúceho sa Jeřábka a od neho sa odrazila do siete. Slovan otočil skóre a nad Michalovcami zvíťazil 4:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk