24.07.2022 20:30 CET
1 : 2
(0:1)

Nováčik z Banskej Bystrice vyraboval "malý Rím" a berie všetky body

Veľké prekvapenie sa v nedeľu večer zrodilo v "malom Ríme", kde domáci Spartak podľahol nováčikovi z Banskej Bystrice 1:2 (0:1).

V deviatej minúte Paur prihral pod seba Ristovskimu. Gólovú koncovku druhého menovaného veľmi dobre zblokoval Kupčík. V 19. minúte Bamidelemu v poslednej chvíli výborným zákrokom loptu spod nôh vykopol Kupčík. V 21. minúte Azevedo našiel v šestnástke voľného Ristovskiho, a ten zahlavičkoval do náruče Hrušku.

Keďže domáci svojimi príležitosťami pohrdli, v 35. minúte nečakane udrela Dukla. Polievka si narazil loptu s Richtárechom a tesne spoza vápna trafil pomedzi nohy brániaceho hráča do pravej časti trnavskej brány - 0:1.

Minútku po obrátke zopakovala Trnava podobný úder z prvého kola. Center z pravej strany Migaľa nešťastne odvrátil na miesto, kam si zbehol Bukata a z hranice šestnástky prestrelil Hrušku zakončením do ľavej časti - 1:1.

V 52. minúte mala Trnava veľkú príležitosť otočiť vývoj duelu. Iván najprv trafil Hrušku, potom z dorážky bránu prekopol. V 79. minúte smerovala lopta od Depetrisa do opustenej brány, a spred bránkovej čiary ju odvrátil Mikovič. Ibaže Takáč Depetrisa v šestnástke fauloval, a tak sa kopala penalta. Premenil ju samotný faulovaný hráč, keď skóroval do ľavého horného rohu Takáčovej bránky - 1:2.

V nadstavenom čase zápasu mal slovo VAR. Zdalo sa totiž, že Pišoja zahral v šestnástke rukou. Pred ním sa však lopta dotkla aj ruky Bukatu. Hra napokon pokračovala ďalej bez druhej jedenástky v stretnutí. Spartak Trnava podľahol v nedeľu Dukle Banská Bystrica 1:2, hoci bol herne lepším mužstvom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk