07.08.2022 20:30 CET
2 : 2
(0:1)

Trnava vydolovala so Žilinou bod

Spartak Trnava doháňal vo štvrtom kole Fortunaligy dvojgólové manko. A hoci v závere duelu bojoval o víťazstvo, napokon s MŠK Žilina remizoval 2:2.

Vo ôsmej minúte pokazil Stojchevski malú domov Belkovi a Paur sa pred žilinským brankárom iba tesne nedostal k lopte. V trinástej minúte mali veľkú šancu domáci. Daniel centroval z pravej strany a Paur sklepol Bamidelemu, ktorý vo veľmi dobrej pozícii mieril horšie ako zle. V 24. minúte zahrali žltozelení nacvičený signál. Bari prízemným centrom našiel Mysloviča. Ten nabil na hranicu šestnástky Kopasovi, ktorý tvrdo vystrelil a lopta zapadla k ľavej tyči Takáčovej bránky - 0:1.

V 28. minúte pálil z prvej Paur, no Belko svoj tím podržal. V 34. minúte Kopas z priameho kopu mieril tesne nad. V 36. minúte z diaľky prudko vystrelil rovnaký hráč. Takáč veľmi dobre zasiahol a loptu vytlačil na rohový kop. V 43. minúte Ďurišov volej k pravej tyči Takáč reflexívne vyrazil na ďalší roh.

V 52. minúte Takáč so šťastím vyrazil Myslovičovu strelu. V 53. minúte Myslovičov center na zadnú tyč usmernil Kopas k pravej žrdi trnavskej bránky. Takáč loptu vyrazil, ale Stojchevski ju pohodlne dorazil do siete Spartaka - 0:2.

Trnava na tom bola v tejto chvíli veľmi zle. V 65. minúte Štefánikov center z priameho kopu usmernil hlavou Štetina tesne vedľa pravej tyče Belkovej bránky. V 67. minúte mala Trnava veľkú šancu skorigovať stav. Center z rohu pristál na hlave Boatenga, ktorý osamotený hlavičkoval vedľa priestoru troch žrdí. V 68. minúte zahral roh Štefánik. Tentoraz Boateng trafil bránu, keď loptu poslal k ľavej tyči - 1:2.

V 77. minúte Štetinova hlavička skončila nad bránkou. V 79. minúte Boateng krížnou strelou obstrelil Belka, avšak pred bránkovou čiarou obetavo zakročil Rusnák, ktorý v sklze dokázal loptu odkopnúť. V 84. minúte vystrelil Savvidis a za prispenia teču žilinského hráča vyrovnal na 2:2.

Trnave sa bod málil. V 87. minúte sa k exekúcii priameho kopu Žiliny postavil Galčík. Namieril veľmi dobre k ľavej tyči, ale Takáč výborným zákrokom vyrazil loptu na rohový kop. V druhej nadstavenej minúte zápasu prenikol a tvrdo vystrelil Bamidele. Belko zmenil trajektóriu projektilu a Spartak získal roh. Trnava chcela duel dokonale otočiť, no viac sa už nestalo. Spartak remizoval na domácej pôde so Žilinou 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk