31.07.2022 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

Podbrezová ulovila bod aj na pôde Trnavy

Spartak Trnava nepochodil v treťom kole Fortunaligy na domácej tráve a s FK Železiarne Podbrezová v nedeľnej dohrávke iba remizoval 1:1 (1:0).

V siedmej minúte skončila gólom v sieti Ludhu rýchla krídelná akcia Trnavy. Daniel posunul loptu do behu Koštrnovi, ktorý z prvého dotyku prihrával pred bránu. Tam loptu zblízka poslal do siete Bamidele Isa - 1:0. V deviatej minúte mal Bamidele ďalšiu veľkú príležitosť. Po prihrávke Daniela si urobil priestor a zakončil po zemi, no Ludha vyrazil na roh. V 19. minúte mal veľký priestor v pokutovom území Daniel. Krátkou prihrávkou nenašiel Bukatu; zachránil Bartoš. V 36. minúte Danielova strela z hranice pokutového územia skončila tesne vedľa žrde, Ludha ostal zmrazený. Päť minút pred prestávkou Danielov center z pravého krídla zakončil voľný Bamidele z voleja. Ludha loptu vyrazil pred seba a svojich spoluhráčov podržal.

Po hodine hry zahodil veľkú šancu Kováčik. Breznaník mu adresoval prihrávku vzduchom, Kováčik bol úplne sám na zadnej žrdi, no prestrelil bránu. V 62. minúte Cobnan nabil Ďatkovi na hranicu vápna. Technická strela druhého menovaného tesne minula ľavú žrď. V 84. minúte doplatila Trnava na nepremieňanie šancí. Kováčik z hranice vápna našiel dobrou prihrávkou na ľavej strane Cobnana, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil Takáča - 1:1. V záverečnej minúte zápasu mohol padnúť ešte jeden gól: Godál urobil chybu, Boateng mu utiekol a išiel sám na bránu, ale netrafil ju. Trnava sa s Podbrezovou rozišla deľbou bodov po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk