10.09.2022 18:00 CET
1 : 2
(1:0)

Liptáci podľahli i bystrickému nováčikovi, hoci po polčase viedli

MFK Tatran Liptovský Mikuláš je na tom čoraz horšie a horšie. Nevyhral ani v desiatom kole Fortunaligy, keď na domácej tráve v Poprade podľahol nováčikovi z Banskej Bystrice 1:2 (1:0).

V 14. minúte sa presadili aktívnejší domáci. Jendrišek z ľavej strany našiel Staša a ten zblízka pätičkou pomedzi nohy brankára Hrušku otvoril skóre - 1:0.

V 26. minúte lišiak Polievka priamo z rohového kopu zatočil loptu tak, že zazvonilo brvno. V 50. minúte sa Franko presadil cez domácu obranu, no ľavačkou namieril do žrde. Po odraze lopty došlo k zrážke medzi dorážajúcim Hanesom a Bielákom a domáci hráč musel byť ošestrovaný. V 54. minúte domáci Bielák chyboval v defenzíve. Po jeho podbehnutí lopty sa dostal do nájazdu Polievka a zoči-voči Grögerovi nezaváhal - 1:1.

V 63. minúte pekne zakombinoval Tatran. Vypálil Župa a strelu s námahou zneškodnil Hruška. Onedlho nato minul hosťujúcu bránu z uhla Káčerík. V 68. minúte to zasa priamo z rohu skúšal Polievka, a mieril len tesne mimo. V 77. minúte Polievkovu strelu eliminoval Gröger. Pred dorážajúcim Frankom loptu následne odvrátil Kotora.

V 82. minúte domáci po skrumáži z bezprostrednej blízkosti nedostali loptu za Hruškov chrbát. V 87. minúte Dukla dokonala obrat. Polievka sa s loptou mierne posunul a prízemnou obaľovačkou k vzdialenejšej žrdi upravil na 2:1 pre Bystričanov. Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil.

Domáci Liptovský Mikuláš vyšiel úplne naprázdno, hoci po polčase viedol a s Banskou Bystricou prehral 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk