22.10.2022 15:00 CET
1 : 2
(0:0)

Liptáci stratili pod Tatrami dôležité body s Moravcami

Posledný MFK Tatran Liptovský Mikuláš neuspel v dôležitom súboji 15. kola Fortunaligy a na domácej tráve v Poprade prehral s ViOn-om Zlaté Moravce 1:2 (0:0).

V 26. minúte Suľa hlavičkou pohladil hornú sieť brány Lukáča. V 38. minúte Niarchos nechal vyniknúť gólmana súpera, keď center zľava od Ďubeka zo šiestich metrov napálil do Sváčeka. V 40. minúte na seba zobral zodpovednosť Vestenický. Zdalo sa, že už nevystrelí, no nakoniec zakončil tesne vedľa ľavej tyče. V 44. minúte Jendrišekove nožničky z desiatich metrov leteli ani nie pol metra mimo Lukáčovej brány. V nadstavenom čase Jendrišek zo siedmich metrov trafil Pintéra. Ako bol 35 minút "pokoj zbraní", v priebehu desiatich minút mohlo byť 2:2. Prvý polčas sa nadstavoval tri minúty.

V 56. minúte neprekonali domáceho gólmana Ďubek, Niarchos ani Mondek. Sváček ukázal veľmi dobrý zákrok. V 62. minúte po rohovom kope Ďubeka mohli skórovať Niarchos a Pintér, no hrdinom sa stal opäť Sváček. V 63. minúte Gažiho koncovka spoza šestnástky letela mierne nad zemou, a Lukáč bol pozorný. V 67. minúte strelu Dugu spoza veľkého vápna smolne tečoval Filinský a lopta skončila v sieti - 0:1. V 77. minúte Brenkus zužitkoval prihrávku do druhej vlny od Almeidu. Nasledovala rana z prvej k pravej žrdi a Sváček sa hádzal márne - 0:2. V poslednej minúte zápasu Laura vybojoval roh, po ktorom Popovič na prednej žrdi znížil. Liptovský Mikuláš prehral v dôležitom zápase so Zlatými Moravcami 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk