07.10.2022 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Podbrezová s druhou prehrou v rade, nad jej sily boli Liptáci

Podbrezová padla druhýkrát po sebe. V predohrávke trinásteho kola podľahla po Slovane (1:3) na domácej tráve aj Ružomberku 0:2 (0:2).

V 16. minúte Kuzma vo veľkej šanci poslal krížnu strelu vedľa vzdialenejšej žrde. V 19. minúte sa Bobček rútil sám na bránu, lenže jeho strelu zastavila žrď. V 29. minúte Kukoľ hlavou zakončil, a jeho hlavičku pokryl Krajčírik. V 37. minúte Regáli krížnou strelou poslal Ružu do vedenia - 0:1.

V 42. minúte Regáliho strelu smerujúcu na stred brány vyrazil Ludha. V 48. minúte Kováčik vypálil spoza šestnástky tesne nad brvno. V 51. minúte Madleňák umiestnil svoj pokus spoza šestnástky do horných partií brány a zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov - 0:2.

V 59. minúte po rohovom kope Grešák vypálil spoza šestnástky a Krajčírik jeho strelu vyrazil. V 66. minúte sa Bartoš ocitol zoči-voči Krajčírikovi. Ružomberský gólman hlavičku chytil. V 72. minúte si Bobček pred bránou naskočil na pekný center Madleňáka z ľavej strany, hlavičkoval a nechal znovu vyniknúť Ludhu. V 76. minúte sa Cobnan preštrikoval k strele, ale z ťažkého uhla mieril nad brvno.

V 77. minúte Bobček v šanci prihral Gerecovi, ktorého zakončenie odkopol z bránkovej čiary Godál. V 80. minúte Chrien našiel centrom z pravej strany Regáliho, ktorého hlavičku chytil Ludha. V 88. minúte vypálil spoza pokutového územia Tučný. Ludha sa hodil a prudkú strelu vyrazil.

V nadstavenom čas obdržal červenú kartu Ružomberčan Tučný. Rozhodca najskôr vytiahol žltú kartu, no po preverení systémom VAR udelil za faul kartu červenej farby. Viac sa však už nestalo, a tak Ružomberok vyhral v Podbrezovej 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk