29.10.2022 15:00 CET
0 : 2
(0:1)

Skalica prekvapujúco položila na lopatky domácu Podbrezovú

V 16. kole Fortunaligy sa zrodilo prekvapenie. Favorizovaný nováčik FK Železiarne Podbrezová podľahol na domácej tráve ďalšiemu nováčikovi, predposlednému MFK Skalica.

V trinástej minúte zrýchlil Cobnan. Prihral do šestnástky Kuzmovi, ktorý prehodil padajúceho Junasa, avšak opečiatkoval iba pravú žrď. Podbrezová už mohla vyhrávať 1:0. V 32. minúte obdržal žltú kartu Peter Kováčik z tímu "železiarov". V 33. minúte domáci pekne zakombinovali. Gólovou koncovkou sa predviedol Cobnana, keď mu nahral Kováčik, ale ofsajdová situácia oslavu domácich zastavila. V 38. minúte sa Podbrezovej vypomstilo, že aktivitu nepretavila na gól. Vedenia sa tak ujali hosťujúci Záhoráci. Fábry vybojoval loptu a potiahol útok na Mihalíka. Ten bol zahnaný, no z bránkovej čiary sa mu podarilo odcentrovať na hranicu vápna. Nagy prenechal loptu voľnému Vlaskovi a menovaný sa presadil strelou k ľavej žrdi - 0:1.

V 60. minúte Podbrezová vyštartovala do protiútoku po ubránenom rohu a bola v prečíslení. V šestnástke Cobnan prihral dozadu Kuzmovi, a ten trafil Baumgartnera. V 68. minúte sa zažltilo Skaličanovi Potomovi. V 80. minúte dostal žltú i Haša. V 88. minúte bol kartou napomenutý Kukoľ z Podbrezovej. V 90. minúte Bartoš odcentroval na ľavú stranu pokutového územia, kde hlavičkoval voľný Kukoľ. Nechal vyniknúť Junasa, ktorý mu šancu zlikvidoval. V nadstavenom čase padla definitíva. Haša zaznamenal svoj prvý gól sezóny. V sóle na bránu sa nepomýlil zoči voči Ludhovi; loptu poslal ponad neho k pravej žrdi. Po piatich nadstavených minútach zápas skončil. MFK Skalica nečakane zvíťazil na pôde Železiarní Podbrezová 2:0 a pripísal si iba tretiu výhru v sezóne. Podbrezová je priebežne piata, Skalica ostala predposledná.

Autor: Dušan Guman / sport.sk