08.10.2022 18:00 CET
1 : 2
(1:0)

Prvú výhru v sezóne zaznamenali Liptáci v Michalovciach

Zemplín Michalovce prehral v trinástom kole Fortunaligy na vlastnom trávniku s Liptovským Mikulášom 1:2 (1:0).

V dvanástej minúte zakročil Sváček proti pokusu Jánošíka. Bol úspešný ľavou rukou pred čiarou. V 18. minúte Száraz zlikvidoval nebezpečnú situáciu Mikuláša. Gažiho prenesenie hry zúročil Župa na dobrý strelecký pokus. Michalovský brankár sa vyznamenal na dvakrát. V 20. minúte Marcin využil svoju rýchlosť. Predral sa pravým krídlom a po zemi poslal strieľanú prihrávku. Kanu ju pustil pod seba a Peňa sa uviedol gólovou pätičkou - 1:0.

V 28. minúte sa z gólu predčasne radoval Jánošík. Verdikt čiarového arbitra bol jasný. Po polhodine hry spálil tutovku Marcin. Jánošík mu adresoval center na zadnú žrď. Keďže nebol bránený, mal priestor rozvlniť sieť, ale trafil vedľa.

V 34. minúte domáci hráči v obrane zaváhali. Vbehol medzi nich Totka a sprava pred pokutovým územím ponúkal možnosť vystreliť Jendriškovi. Bývalý reprezentant minul a pred Stašom odkopol do bezpečia Kotula. V 42. minúte si Kanu i Kotula vylámali zuby na liptovskom gólmanovi.

Päť minút po obrátke sa dravosťou prezentoval Da Silva. Spoza Mihala vypálil z uhla, ale do bočnej siete. V 54. minúte si Száraz odfúkol po hlavičkovej koncovke Bieláka. V 55. minúte Marcin veľmi zle trafil loptu. V 59. minúte Jendrišek obehol Ranka, ktorý výrazne podcenil vysoký center Filinského. Száraz už nespravil nič - 1:1.

V 67. prišla veľká chyba Michaloviec. Száraz vybehol za šestnástku, kde sa chcel zmocniť vysokej lopty. Kapitán Ranko zas nevedel, čo sa mu deje za chrbtom. Obaja sa zrazili, čo gólom do prázdnej brány potrestal Gaži - 1:2.

V 68. minúte Václavik nezvládol strelecký pokus z hranice pokutového územia. Michalovce prehrali s Liptovským Mikulášom 1:2 a hostia zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk