0

Články

Chytil se stal hráčem měsíce první ligy, mezi trenéry vládl Priske

Útočník Slavie Mojmír Chytil se stal podruhé v kariéře hráčem měsíce v první lize. Mezi trenéry za únor zvítězil dánský kouč Sparty Brian Priske. Výsledky prvního letošního vydání zveřejnila v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace (LFA), která anketu pořádá.

Chytil zapsal hattrick jako náhradník. Nečekal jsem ho, přiznal po zápase s Pardubicemi

Mojmír Chytil připustil, že když naskočil místo Micka van Burena do druhého poločasu utkání 22. ligového kola s Pardubicemi, rozhodně nečekal, že by mohl dát hattrick. Český reprezentant se netradičně coby střídající třikrát prosadil za Slavii mezi 66. a 74. minutou a vyrovnal historicky nejrychlejší hattrick v samostatné nejvyšší soutěži. Čtyřiadvacetiletý útočník na tiskové konferenci po vítězství 3:0 ocenil přihrávky od spoluhráčů a uvedl, že z nich prostě branky dát musel.

Chytil po ztrátě Slavie ve Zlíně: Byla to válka se špatným koncem

Slavie podle útočníka Mojmíra Chytila absolvovala ve Zlíně válku se špatným koncem. Favorizovaní hosté sice v dohrávce 17. kola první ligy po jeho gólu vedli, ale nakonec se museli spokojit s remízou 1:1. Pražané tak na městského rivala a lídra tabulky Spartu ztrácejí z druhého místa čtyři body.