Southampton FC Anglie - Southampton FC - Zprávy

Anglie: Hrdinou víkendu Van Nistelrooy

Lvím podílem se nizozemský ostrostřelec podílel na výhře Manchesteru United nad Newcastlem, dal tři z pěti gólů Reds. Vedoucí duo, Arsenal a Liverpool, si moc dobře nevedlo - Arsenal prohrál 2:3 v Southamptonu a Liverpool stejným výsledkem podlehl Fulhamu. Nezachránil ho ani gól Milana Baroše před koncem utkání...

LeTissier se rozloučil s kariérou

Matt LeTissier, teď už bývalá hvězda Southamptonu, se se svou kariérou rozloučil v zápase mezi Southamptonem a výběrem anglických veteránů. LeTissier odehrál první poločas za anglický výběr, do druhé půlky nastoupil v dresu Southamptonu. Atraktivní duel skončil před 32-tisícovou návštěvou nerozhodně divokým skóre 9:9, LeTissier dal jeden gól, v 57. minutě v dresu Southamptonu. Třiatřicetiletá legenda byla nakonec zastíněna vlastním synem. Desetiletý Mitchell přišel na hřiště na poslední čtyři minuty a dal pět gólů. Krásný večer na stadiónu St. Mary's skončil promítáním slavných LeTissierových gólů.

LeTissier končí

Třiatřicetiletý hráč Southamptonu Matthew LeTissier oznámil, že ukončí kariéru. Jeho posledním zápasem bude 14. května utkání proti výběru Anglie, které se v Southamptonu bude konat právě na jeho počest. LeTissiera k tomuto rozhodnutí donutila řada zranění, které jej v posledních letech trápila. V Southamptonu nyní přemýšlí o tom, jestli mají navždy vyřadit číslo 7, které nosí LeTissier na dresu. V devadesátých letech byl opravdovou hvězdou a výraznou měrou pomáhal držet Southampton mezi anglickou fotbalovou elitou.

LeTissier chce pověsit kopačky na hřebík

Obránce Southamptonu a bývalý anglický reprezentant Matt LeTissier asi po sezóně skončí s fotbalem. Končí mu smlouva a nevypadá to na to, že by dostal novou. Klub mu zatím žádnou nenabídl a zřejmě ani nenabídne, LeTissier odehrál letos jen pět zápasů. "Ještě nevím, co se mnou bude, ale jestli nebudu hrát tady, nebudu hrát ani nikde jinde. Novou smlouvu mi yatím klub nenabídl a ani nečekám, že se tak stane. Rád bych ještě zůstal, ale jen pokud bych byl fit a byl schopen hrát."

Uděleny lednové ceny Premier League

Manažerem Premier League za leden se stal boss Southamptonu Gordon Strachan. Jeho tým v lednu porazil Chelsea, Liverpool a West Ham, s Liverpoolem ještě jednou remizoval a prohrál pouze s Manchesterem United. Nejlepším hráčem za leden byl jmenován útočník Ipswiche Marcus Bent. Ten dal v sedmi zápasech šest gólů.