Tottenham Hotspur Anglie - Tottenham Hotspur - Zprávy

Werner doufá ve vzkříšení, Staněk má být koněm v boji o titul. Co říkají data?

Vedení londýnského Tottenhamu se hned v úvodu zimního přestupového okna rozhodlo pro poměrně překvapivý tah. Během půlročního hostování bude o své místo v sestavě bojovat německý útočník Timo Werner (27), který už za sebou má v rámci Premier League nepříliš povedené angažmá v Chelsea.

Dlouhé hledání přemožitele Bournemouthu skončilo. Jeden z hrdinů Spurs opustil duel v slzách

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v silvestrovském zápase 20. kola Premier League nad ve velké formě hrajícím Bournemouthem 3:1. Gólový účet otevřel už v deváté minutě Pape Matar Sarr. Talentovaný záložník však nedohrál ani první poločas, jelikož musel vinou zranění střídat, kvůli čemuž pravděpodobně neodcestuje na Pohár afrických národů, kde měl reprezentovat Senegal. Domácí pak ve druhém poločase své vedení navýšili a upevnili si pozici mezi nejlepšími pěti týmy soutěže. Nic na tom nezměnilo ani závěrečné snížení Alexe Scotta, kterého navíc v dlouhém nastavení obral o druhý zásah ofsajd.

Tottenham se na Silvestra střetne s Bournemouthem

Anglická Premier League je v plném proudu a její program nabídne v poslední den roku 2023 i zápas mezi Tottenhamem a Bournemouthem. Domácí Spurs naposledy v lize podlehli Brightonu, hosté z jihu Anglie naopak zažívají velmi povedené období.

Lloris se loučí s Tottenhamem, jeho novým působištěm bude LAFC

Tottenham po jedenácti a půl letech opouští Hugo Lloris. Dlouholetá opora a kapitán londýnského klubu se vydává do Major League Soccer, kde posílí Los Angeles FC...

Rychlý nálet Racků předznamenal rozklad obrany Tottenhamu. Spurs pohltila početná marodka

Fotbalisté Brightonu porazili v 19. kole Premier League na vlastním stadionu Tottenham 4:2. Racci měli především skvělý vstup do utkání, když už do půlhodiny hry vedli o dvě branky. Na jejich výhře měl lví podíl Joao Pedro, jenž si nejprve připsal asistenci a poté dvakrát rozvlnil síť z penaltového puntíku. Třešničku na výkon domácích dal v 63. minutě výstavní střelou do šibenice Pervis Estupiňán, který tak oslavil návrat na trávník po zranění. Gólů mohlo být k vidění ještě více, jenže čtyřikrát v zápase zvonila tyč. Hosté tak při porážce pocítili absenci až pěti klíčových hráčů základní sestavy.

Brighton prověří ve formě hrající Tottenham

Brighton by se rád přiblížil pohárovým pozicím, ale v dalším kole na svém stadionu přivítá čtvrtý Tottenham, který poslední tři ligová kola naplno bodoval.

Ofenzivní rýmovaná Spurs uším hráčů Evertonu nelahodila. Vyladěnou koncovku potvrdil Son

Tottenham v předvečer Štědrého dne porazil v 18. kole Premier League Everton 2:1. Ústředními postavami vítězství se stala ofenzivní trojice Richarlison, Heung-Min Son a Brennan Johnson, které to na hřišti zejména na začátku utkání ladilo přesně tak, jak nasvědčují jejich jména. První dva zmínění se střelecky prosadili už v úvodních 18 minutách, přičemž na obou brankách měl výrazný podíl právě bývalý útočník Nottinghamu Johnson. Ve zbytku zápasu působily nebezpečnějším dojmem Karamelky, ale ačkoliv se dočkaly zaslouženého snížení, první venkovní ztrátu bodů po více než dvou měsících se jim odvrátit nepodařilo.

Tottenham se utká s rozjetým Evertonem

Den před Štědrým večerem je na programu zápas 18. kola anglické Premier League mezi domácím Tottenhamem Hotspur a Evertonem. Obě mužstva v posledních týdnech nacházejí ztracenou formu a v sobotním utkání budou chtít prodloužit své vítězné série, favoritem bude celek z Londýna.

Výhru Spurs řídil Kulusevski. Navrátilec Johnson se v Nottinghamu dočkal drsného přivítání

Tottenham si v 17. kole Premier League odvezl tři body z Nottinghamu, který porazil 2:0. Skóre duelu otevřel v nastavení první půle hlavičkující Richarlison, který těžil z perfektního centru Dejana Kulusevskiho. Švédský ofenzivní záložník se navíc po změně stran sám prosadil, a výraznou měrou tak přispěl ke druhé výhře Kohoutů v řadě, na níž nic nezměnilo ani vyloučení jeho spoluhráče ze 70. minuty. Vítězství hostů si však příliš neužil odchovanec Forest Brennan Johnson, jenž londýnský klub posílil letos v létě a kvůli nepříjemné srážce hlavou musel střídat už po půlhodině.

Tottenham v pátečním zápase míří do Nottinghamu

Nottingham Forest vyzve v předehrávce 17. kola Premier League Tottenham Hotspur. Domácí jsou až na šestnácté pozici pouhých pět bodů nad sestupovým pásmem. Hosté jsou pátí a na čelo ztrácí sedm bodů.

Spurs v bitvě lazaretů přetrhli šňůru ztrát. Newcastle rozpáral chirurgicky přesný Son

Tottenham porazil v 16. kole Premier League Newcastle 4:1, a utnul tak pětizápasové čekání na tříbodový zisk. Lví podíl na úspěchu Kohoutů měl Heung-Min Son, po jehož průnicích na levé straně dvakrát uklízeli spoluhráči míč do poloodkryté brány. V ní se objevil při zranění gólmanské jedničky Martin Dúbravka, který ve druhém poločase pomohl Jihokorejci penaltovým faulem i k přesnému zásahu. S mnoha absencemi se museli před duelem potýkat také Londýňané, jejichž mezery v ofenzivě výborně zacelil dvougólový Richarlison. Brazilec se v dresu Spurs prosadil vůbec poprvé jinou částí těla než hlavou a pomohl Magpies k premiérové prohře v Londýně od dubna roku 2022.

Newcastle bude chtít venku konečně bodovat, v neděli se představí na Tottenham Hotspur Stadium

V neděli večer se na Tottenham Hotspur Stadium utkají dva týmy s nekonzistentní formou. Domácí svěřenci Angeho Postecoglua po skvělém startu do sezóny získali se začínají propadat tabulkou, zraněními zmítaný Newcaslte pak v minulém kole překvapivě padl na půdě Evertonu.

Výsledkový propad Tottenhamu podtrhla obrovská minela, tu okamžitě trestal Ward-Prowse

Fotbalisté Tottenhamu zapsali v 15. kole Premier League už třetí domácí porážku v řadě, když prohráli s West Hamem 1:2. Zápas však pro Kohouty začal náramně, neboť v 11. minutě je poslal do vedení nejgólovější obránce této ligové sezony Cristian Romero. Po změně stran ale Kladiváři přidali a dvěma zásahy stav utkání otočili. Rozhodující branku si připsal James Ward-Prowse, jenž využil velké chyby v rozehrávce soupeře. K výhře The Irons přispěli i Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, kteří odehráli celé střetnutí.

Tottenham hostí West Ham

Tottenham čeká již čtyři ligové zápasy na vítězství a ve vloženém kole narazí na West Ham, kterému se naopak daří, jelikož z posledních tří utkání získal sedm bodů.

Rozložený Tottenham se vzepřel osudu. Strhující zápas se Citizens dovedl k remíze Kuluševski

S výraznými absencemi bojující fotbalisté Tottenhamu překvapili Etihad Stadium, když ve 14. kole Premier League remizovali s Manchesterem City 3:3. Jednou z hlavních postav zápasu se stal Heung-Min Son, jenž nejprve poslal v šesté minutě Spurs do vedení, jen o tři minuty později si ovšem vsítil vlastní gól. Domácí se poté prosadili ještě dvakrát, urputný soupeř však pokaždé našel na jejich trefy odpověď. Pod definitivní podobu výsledku se podepsal v 90. minutě Dejan Kuluševski, jenž tak zamezil první čtyřzápasové sérii porážek Spurs od roku 2004. V táboře The Sky Blues naopak zavládl smutek, protože si připsali třetí dělbu bodů v řadě.