KRC Genk Belgie - KRC Genk - Zprávy

Belgie má novou hvězdu: Pudilova spoluhráče Vossena

Nejproduktivnějším fotbalistou aktuální sezony evropských lig není žádná ze světoznámých hvězd typu Messiho, Drogby nebo Forlána, ale dosud málo známý Jelle Vossen. Teprve jednadvacetiletý Belgičan svými góly táhne Genk, za který dal v osmi ligových duelech už 12 branek, další dvě přidal v předkole Evropské ligy.

Pudil prožívá s Genkem skvělý start do sezony a vládne Belgii

Příjemným překvapením belgické ligy jsou fotbalisté Genku, kteří vyhráli sedm z osmi úvodních zápasů sezony a s 22 body z 24 možných vedou tabulku před obhájcem titulu Anderlechtem. Výrazně jim k tomu pomáhá i český reprezentant Daniel Pudil, který má na postu levého beka zásluhu na tom, že tým inkasoval zatím jen šest branek.

Pudil se vrací do národního celku a věří v postup na MS

Po roce a půl se na zápas s Maltou vrátil do české reprezentace třiadvacetiletý Daniel Pudil. Pozvánku mu do belgického týmu RSC Genk, kam přestoupil před rokem po zisku mistrovského titulu se Slavií Praha, poslal nový kouč František Straka. Záložník doufá, že se v týmu udrží a postoupí s ním na mistrovství světa.

Pudil si oddechl, že Genk výhrou v poháru odčinil ligovou bídu

Daniel Pudil si na poslední chvíli hodně zvedl náladu a dojem ze své premiérové sezony v belgickém Genku. Až do soboty byl rozmrzelý z nepovedené ligové sezony, v níž ambiciózní celek obsadil až osmé místo. Ale úplně poslední zápas a přesvědčivá výhra 3:0 ve finále belgického poháru nad Lokerenem všechno přebila.

Eindhoven hledá útočníka, zn. Ihned!

Hned na začátku sezony bylo zřejmé, že největší slabina obhájce mistrovského titulu Eredivisie tkví v útoku. Proto také nebyli v Nizozemsku zrovna všichni přesvědčeni o tom, že místo na trůnu PSV letos obhájí. Jak asi v Eindhovenu vyřeší alarmující situaci s útočníky a nejen s nimi?

Pudil má prý namířeno do belgického Genku

Daniel Pudil prý míří do Racingu Genk. Podle listu Het Belang van Limburg má desátý tým uplynulého ročníku belgické ligy jeho přestup ze Slovanu Liberec oznámit v úterý na tiskové konferenci.

Preview Ligy Mistrů

První fáze letošního ročníku Ligy Mistrů finišuje, má před sebou poslední kolo, posledních 16 zápasů. Postup už si zajistilo devět týmů, dalších osm už ví, že postoupit nemůže. Mezi nimi i tři týmy, které skončí ve své skupině poslední a nezahrají si ani pohár UEFA. O všem ostatním rozhodne poslední kolo, jak dopadne?

Real doma prohrál, přesto postupuje

Real Madrid je v krizi. Po skvělém začátku sezóny, kdy vyhrál čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1, se trápí. Kromě výhry s Alavesem jen dvě prohry a pět remíz. Včera sice doma prohrál s AS Řím, přesto už má jistý postup do druhé fáze. Spolu s ním si postup zajistili Dortmund, Arsenal a Valencia.

Liga Mistrů po čtyřech kolech

Liga Mistrů má za sebou čtyři kola první fáze a také zná první jisté účastníky fáze druhé. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů si postup zajistili AC Milán, Manchester United a FC Barcelona. Jediným týmem, který nezískal ani bod a už nemůže postoupit, je Spartak Moskva.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.

Sparta téměř vstala z hrobu

Sparta v prvním utkání třetího předkola Ligy Mistrů na hřišti belgického Genku prohrála 0:2 a doma tak měla co dotahovat. Když v poločase prohrávala 0:1, zdálo se být vše jasné...

V Belgii je jasno

V předposledním kole se v Belgii rozhodlo o titulu, získá ho Racing Genk. Genk nastoupí do třetího předkola Ligy Mistrů, Bruggy z druhého místa půjdou do druhého předkola. Jen do předkola poháru UEFA půjde třetí Anderlecht. Do druhé ligy sestupují Eendracht Aalst a KSK Beveren, nováčky pro příští sezónu jsou KV Mechelen a Ingelmünster.