1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Expres Zprávy

15.04.202415:16

Slovácko po sezoně opustí Svědík

Martin Svědík v létě po pěti a půl letech skončí na lavičce Slovácka. Vedení klubu vyhovělo jeho žádosti o ukončení smlouvy, kterou měl platnou do června 2025.

ČTK
06.04.202418:38

Svědík: Ráz zápasu určil první gól

Slovácku se na jaře nedaří a zlepšení nepřišlo ani v Liberci, na severu prohrálo vysoko 1:4. "Ráz zápasu určil první gól, po kterém se projevilo rozpoložení obou mužstev. Na domácích bylo vidět sebevědomí, nám naopak momentálně chybí vlastnosti, se kterými jsme se dostali na vrchol. I taková hrdost, že hraji za Slovácko. Každá přihrávka za obranu, každý náběh pro nás znamenal problém. Branek jsme mohli dostat ještě víc, obranná fáze nám nefungovala. Musíme si sáhnout do svědomí, vždycky nás zdobila náročnost, disciplína, dostupování soupeře, ale dnes tam nebylo vůbec nic. Náš výkon byl hrůzostrašný, Liberec vyhrál naprosto zaslouženě," kál se trenér Martin Svědík.

ČTK
16.03.202423:56

Svědík: Můžeme být rádi za bod

Martin Svědík byl poměrně kritický ke svému týmu poté, co z Teplic odjížděl jen s bodem. "První poločas jsme nezačali špatně, snažili jsme se hrát, byli jsme lepší na míči. Vytěžili jsme z toho branku. Nicméně potom bylo důležité, abychom udrželi stav alespoň pět minut, což se nepovedlo. Místo toho jsme zase předvedli nedůslednost v šestnáctce a nezodpovědnost v soubojích, což se nám v posledních zápasech opakuje a stojí nás to body. Druhý poločas jsme rezignovali na hru s míčem, hodně jsme nakopávali a kromě jedné střely jsme se těžko dostávali k zakončení. Soupeř lépe sbíral odražené míče, byl silnější v soubojích. Druhá část vyzněla jednoznačně pro Teplice, měly penaltu i další šance, takže nakonec můžeme být rádi za bod."

ČTK
09.03.202419:16

Svědík: Nemohli jsme pomýšlet na body

Slovácko ve 24. kole FORTUNA:LIGY prohrálo 0:1 s Jabloncem a po zimní přestávce bodovalo v jediném z pěti zápasů (1-0-4). "Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Jablonec byl aktivnější a konstruktivnější, hosté hráli účelně. My jsme prohrávali osobní souboje, nefungovala nám středová řada. Netočili jsme těžiště hry, nevytvořili jsme si tlak. Z jedné střely jsme v druhém poločase inkasovali, byť jsme se v tom úseku herně zlepšili. Pak to byla křeč, nemělo to z naší strany náboj a emoce. Zápas měl z naší strany špatné pasáže a po tak špatném výkonu nemůžeme pomýšlet na body," zhodnotil utkání kouč uherskohradišťského týmu Martin Svědík.

ČTK
26.02.202410:47

Kadlecovi údajně hrozí konec kariéry

Devětatřicetiletý stoper Michal Kadlec aktuálně laboruje se zraněnou achilovkou a jeho brzký návrat na trávníky se nechystá. Dokonce je prý ve hře i konec kariéry. Alespoň to potvrdil Martin Svědík, kouč Slovácka, po nedělním utkání se Spartou. "Jestli se vrátí na jaře, je strašně nejisté,” citoval trenéra Deník Sport. "Podle posledních prognóz to vůbec nevypadá dobře. Asi to ještě půjde zkusit, ale to zranění je strašně nevyzpytatelné. Já osobně to vidím špatně. Viděl jsem to tak už před čtrnácti dny. Bohužel."

isport.blesk.cz
22.02.202417:45

Daníček a Moses na dva zápasy mimo

Trest na dva soutěžní zápasy dostali po čtvrtečním zasedání disciplinárky Vlastimil Daníček ze Slovácka a karvinský David Moses. Daníček byl vyloučen v duelu 21. ligového kola ve Zlíně, rovněž za úder loktem Kamerunci Didibovi. Nigerijec Moses dostal červenou kartu v dohrávce 18. kola nejvyšší soutěže proti Pardubicím po ostrému skluzu na Vojtěcha Patráka. Komise následně vysvětlila, proč došla k těmto rozhodnutím i s ohledem na třízápasový distanc Václava Jurečky ze Slavie.

"Rozdíl v trestech pro Vlastimila Daníčka a Václava Jurečku spočívá ve faktu, že hráč Slovácka netrefil svého protihráče do oblasti hlavy a obličeje. V obou případech bylo zohledněno, že úder loktem do oblasti hlavy nebyl veden vyšší intenzitou. V opačném případě by udělený trest musel být vyšší. Jako takový je možné uvést případ Rigina Cicilii ze Slovácka, jenž od DK LFA v této sezoně obdržel trest na čtyři soutěžní utkání," uvedl Baček.

ČTK
18.02.202420:42

Svědík: Ať si to vyhodnotí rozhodčí

Kouč Slovácka Martin Svědík po prohře v derby se Zlínem, které ovlivnilo vyloučení Daníčka v prvním poločase: "Dobře jsme do zápasu vstoupili a vedli jsme. Zápas ovlivnila 35. minuta, kdy byl vyloučen Daníček. Pořádně jsem to neviděl, nemohu to hodnotit, to ať si udělá pan rozhodčí Hocek. Dlouho jsme se drželi, ale udělali jsme dvě individuální chyby, nikoliv systémové. Zlín proměnil to, co jsme mu nabídli, my jsme nebyli schopni na to zaregovat a proto jsme prohráli. Chyběla nám větší kvalita směrem dopředu, měli jsme v ofenzivě vytěžit víc. V deseti jsme obranu Zlína moc nezaměstnali."

ČTK
13.02.202419:12

Srubek mění Slovácko za Opavu

Jaromír Srubek nehrál ve Slovácku a klub opouští. 23letý obránce přestoupil do Opavy, druholigovému klubu se upsal na tři a půl roku.

sfc.cz
30.01.202416:49

1. FC Slovácko - Čerkasy 2:1

Přípravné utkání v Beleku (Turecko):

1. FC Slovácko - Čerkasy (Ukr.) 2:1 (2:1).

Branky: 21. Kim Sung-pin, 41. Vecheta - 13. Bar.

Sestava Slovácka: Heča (60. Urban) - Reinberk (60. Blahút), Kadlec (46. Hofmann), Srubek (60. Kalabiška), Sinjavskij - Kudela (60. Trávník), Kohút (60. Havlík) - Mihálik (83. Bartoš), Kim Sung-pin (60. Kvasina), Juroška (46. Daníček) - Vecheta (60. Cicilia). Trenér: Svědík.

ČTK
27.01.202417:24

1. FC Slovácko - Radnički Niš 1:0

Přípravné utkání v Beleku (Tur.):

1. FC Slovácko - Radnički Niš 1:0 (0:0).

Branka: 88. Kvasina.

Sestava Slovácka: Fryšták - Blahút, Daníček (62. Kadlec), Hofmann (62. Srubek), Kalabiška (62. Sinjavskij) - Petržela (62. Reinberk), Havlík (73. Kvasina), Trávník (73. Kudela), Kohút (62. Kim Sung-pin), Juroška (62. Mihálik) - Cicilia (62. Vecheta). Trenér: Svědík.

ČTK
22.01.202408:34

Plzeň má políčeno na Havlíka

Marek Havlík přece jenom může opustit Slovácko, autora deseti podzimních ligových gólů chce podle serveru "infotbal.cz" angažovat Viktoria Plzeň. Osmadvacetiletý záložník, jenž by měl nahradit Pavla Buchu, který míří do zámořského FC Cincinnati, může do západočeského klubu zamířit ještě v tomto přestupovém okně anebo po sezoně, kdy mu vyprší smlouva.

infotbal.cz
18.01.202417:07

1. FC Slovácko - Rapid Vídeň 1:2

1. FC Slovácko - Rapid Vídeň 1:2 (0:0).

Branky: 59. Reinberk - 69. Mayulu z pen., 90. Kaygin z pen.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Fryšták - Hofmann, Holásek, Kalabiška - Blahút, Daníček, Mihálik, Kohút, Sinjavskij - Cicilia, Vecheta.

II. poločas: II. poločas: Heča - Reinberk, Srubek, Kadlec - Petržela, Havlík, Trávník, Holzer (76. Holásek) - Kim Sung-pin, Juroška - Kvasina. Trenér: Svědík.

ČTK
14.01.202417:26

Slovácko - Universitatea Craiova 1:1

Přípravné utkání v Turecku:

Slovácko - Universitatea Craiova 1:1 (1:1)

Branky: 39. Havlík - 14. Baiaram.

I. poločas: Heča - Bartoš, Daníček, Srubek - Sinjavskij, Trávník, Havlík, Petržela, Juroška - Vecheta, Cicilia.

II. poločas: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Holásek, Kalabiška - Holzer, Kudela, Kim, Kohút - Mihálik, Kvasina. Trenér: Svědík.

30. ledna: Slovácko - Čerkasy (15:00, Belek),

2. února: Slovácko - Buducnost Podgorica (Belek).

ČTK
16.12.202318:37

Svědík: Boleslav jsme uměli eliminovat

Slovácko dokázalo uspět na půdě Mladé Boleslavi, a to díky jediné vstřelené brance. Aktuálně se tak nachází na třetí příčce za vedoucí Spartou a druhou Slavií, radost z konečného výsledku přitom měl pochopitelně Martin Svědík, kouč moravského výběru. "Věděli jsme, že Boleslav je v útočné fázi velmi silná a že bude důležité mít naši defenzivní činnost na takové úrovni, abychom ji dokázali eliminovat," hodnotil po utkání. "Jsme velmi rádi, že jsme uspěli s těžkým soupeřem. Boleslav je do ofenzivy opravdu velmi dobrá, takže jsme rádi, že jsme to udrželi s nulou a hlavně tříbodovým ziskem. Prodloužili jsme i šňůru bez porážky a vítězně zakončili rok."

ČTK
16.12.202317:58

Petržela odehrál v české lize 500. zápas

Slovácko v sobotu v rámci posledního utkání kalendářního roku zvládlo měření sil na půdě Mladé Boleslavi, velké důvody k radosti přitom měl nejen kvůli vítězství také Milan Petržela. Martin Svědík, trenér moravského výběru, postavil do základní sestavy právě čtyřicetiletého veterána. A ten si připsal již svůj 500. ligový start v kariéře, čímž vylepšil vlastní rekord.

ČTK
09.12.202319:26

Svědík má pro Havlíka jen chválu

Marek Havlík si dnes poprvé v ligové kariéře připsal hattrick, dokonce přidal i čtvrtou třešničku, a jeho kouč Martin Svědík tak logicky nešetřil chválou. "Měli jsme výborný vstup do utkání, první půle měla v sobě některé klíčové body. Měli jsme vést 2:0, ale místo toho jsme inkasovali, byla to laciná branka, další vlastní chyba nás stála vedení těsně před přestávkou. Ale věděli jsme, že si vytváříme šance, že máme převahu. Důležitým a zlomovým momentem byla naše třetí branka, kdy Mára Havlík krásně napřáhl a trefil to. Pak přidal další dva góly, všechny byly hezké a důležité. Potvrdil, že má dobrou střelu, i přihrávku, mám pro něj jen slova chvály. Rozloučili jsme se s naším publikem výhrou po velmi dobrém výkonu celého týmu, je to pro nás cenné, že nás fanoušci takto podporují."

ČTK
02.12.202313:14

Olomouc hlásí zelenou

Alespoň nějaký český klub hlásí také dobré zprávy ve vztahu k počasí: Sigma Olomouc sice byla nucena zrušit fanzónu a přesunout fanoušky z jižní tribuny na východní, jinak ovšem na sociální síti X zkonstatovala, že se za necelé dvě hodiny s výkopem duelu se Slováckem počítá.

sigmafotbal.cz
21.11.202323:08

Bookmakeři nejvíce favorizují Svědíka

Česká reprezentace bude v nejbližších dnech či týdnech hledat nového kouče poté, co se rozhodl skončit ve funkci Jaroslav Šilhavý. A podle sázkových kanceláří Fortuna a Tipsport je aktuálně největším favoritem na uvolněný post trenér Slovácka Martin Svědík. Následuje s mírným odstupem zkušený Miroslav Koubek, který vede Viktorii Plzeň, a za ním pak někdejší lodivod reprezentační jednadvacítky Vítězslav Lavička. Dalším adeptem by mohl být bývalý svazový předseda a trenér Ivan Hašek, jenž ale v nedávném rozhovoru s ČTK a Radiožurnálem Sport označil své šance za malé, neboť si ho podle něj někteří lidé nepřejí.

ČTK
12.11.202320:54

Svědík: Soupeř se dostal do spirály

Plzni se sice parádně daří v Konferenční lize, kde ve čtvrtek zapsala v hlavní fázi svou čtvrtou výhru, na domácí scéně už však zaznamenala několik zaváhání. A to nejnovější v neděli v domácím duelu se Slováckem, které na západě Čech vstřelilo hned čtyři branky. Po zápase samozřejmě musel být spokojený Martin Svědík, kouč moravského výběru. "Když jsme dali gól na 2:1, bylo utkání v naší moci. Bylo vidět, že se soupeř dostal do takové spirály, kde už na to nedokázal reagovat. Utkání jsme dovedli do zaslouženého vítězného konce," hodnotil.