Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Nečasovi stačila minuta a půl, aby rozhodl o výhře v Teplicích

Na hřiště přišel Jakub Nečas pět minut před koncem a už v 87. minutě se ocitl v epicentru výbuchů radosti fotbalistů Bohemians Praha, kteří díky jeho hlavičce vstřelili rozhodující gól při vítězství 2:1 v Teplicích v utkání 28. kola první ligy. Na klíčový úder mu stačilo pobýt na hřišti něco přes minutu a půl. Pro vršovický klub to může klíčový okamžik ve hře o záchranu.

Bohemians po dramatickem závěru vezou tři body s Teplic

Bohemians po povedeném výkonu vyhráli v Teplicích a zabrali v boji o udržení. Severočeši si naopak zkomplikovali pozici v bitvě o Evropskou ligu. Duel v dramatické koncovce rozhodl žolík hostujících Nečas.

Teplice v předehrávce 28. kola přivítají Klokany

Nepovedený týden mají za sebou Teplice a spravit si náladu budou chtít při pátečním podvečeru proti soupeři z dolních pater tabulky. Bohemians však bojují o vyhnutí se baráži a domácím rozhodně nebudou chtít dát nic zadarmo.

Mladá Boleslav remizovala v Ďolíčku a stále drží jarní neporazitelnost

Pouze bezgólové remíze mohli přihlížet diváci, kteří při nedělním odpolední dorazili do Ďolíčku sledovat zápas domácí Bohemky proti na jaře neporaženým hostům z Mladé Boleslavi. Pro Haškovi svěřence se jedná o třetí body ze čtyřech posledních zápasů.

Probuzení Klokani přivítají Mladou Boleslav

Hodně dlouho trvala série bez vítězství Bohemians, nyní to však vypadá, že se již dostali zpět do formy. Teď je ovšem čeká další rozjetý soupeř, na jaře skvěle šlapající Mladá Boleslav, která bojuje o účast ve skupině o titul.

Vaníček věřil, že gólem zlomil černý mrak nad Bohemians

Antonín Vaníček z Bohemians 1905 věřil, že dnešním jediným gólem ve čtvrtfinále domácího poháru proti Olomouci zlomil prokletí "Klokanů" na jejich stadionu. Pražané před svými diváky skórovali po dlouhých 526 minutách a soutěžní výhry se v "Ďolíčku" dočkali poprvé od začátku října.

Bohemians porazili Olomouc 1:0 a prošli do semifinále poháru

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zvítězili ve čtvrtfinále MOL Cupu nad Olomoucí 1:0 a poprvé v samostatné historii postoupili do semifinále domácího poháru. O první domácí výhře "Klokanů" od začátku října a po osmi zápasech rozhodl v 77. minutě Antonín Vaníček.

Plzeň ztratila dvoubrankový náskok, přesto nakonec přemohla Bohemians

Plzeň po hodně upocené výhře zvýšila náskok na třetí Spartu a naopak snížila ztrátu na vedoucí Slavii. Hostující Bohemians sice dokázali smazat dvoubrankové manko, avšak v závěru neuhlídali Chorého a zůstávají na třináctém místě v tabulce.

Plzeň si proti Bohemians nemůže dovolit další zaváhání

Plzeň v posledních dvou kolech ztratila kontakt s prvním místem a další zaváhání si nemůže dovolit. Na domácím hřišti přivítá pražské Bohemians, kterým se též příliš nevede, avšak poslední dvě utkání se jim celkem vyvedla.

Nadávky se asi nikomu nemůžou líbit, prohlásil Puškáč

Pikantní souboj prožil David Puškáč, který se v dresu Bohemians 1905 v 25. kole první ligy postavil proti svému bývalému celku Opavě, odkud v lednu ke "Klokanům" zamířil. Jak sám pětadvacetiletý útočník očekával, musel si od hostujících příznivců vyslechnout nadávky.

Bohemians se s Opavou rozešli bez branek

Nepříliš atraktivní podívanou přineslo divákům důležité střetnutí 25. kola FORTUNA:LIGY. Domácí Klokani uhráli bod proti Opavě, které se tak nepovedlo zvítězit ani v šestém jarním zápase. Slezanům nepomohla ani deset minut dlouhá přesilovka po vyloučení Šmída.

Velká bitva o záchranu, Bohemians přivítá Opavu

Mezi dvanáctým a čtrnáctým, barážovým místem je pouhý jeden bod a právě tyto pozice okupují dva nedělní soupeři. Lépe je na tom Opava, ta se však na jaře trápí, čehož budou chtít využít Bohemians a konečně se dostat do klidnějších vod.

Bohemians zásluhou tří branek do poločasu přejeli Karvinou

Důležité utkání v boji o záchranu se sehrálo v Karviné, kde uspěli hosté z Ďolíčku. Podruhé v sezóně se jim povedlo vsítit tři branky, a to navíc ještě před pauzou. Postupně se prosadili Koubek, Dostál a Hůlka.

Důležitý souboj o záchranu: Karviná hostí Bohemians

V sobotním programu 24. kola FORTUNA:LIGY se střetnou dva celky, které v současné době okupují barážové pozice, přesto je dělí pět bodů. Domácí Karviná se chce na hosty z Vršovic dotáhnout, k tomu ale musí poprvé po třech měsících vyhrát.

Puškáč z Bohemians si proti Slavii poranil ruku a dostal ortézu

Útočník Bohemians 1905 David Puškáč si v nedělním prvoligovém utkání se Slavií poranil ruku, absolvoval menší chirurgický zákrok a dostal ortézu. "Klokani" doufají, že s ní pětadvacetiletý hráč bude moct nastupovat.