Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Královec podle komise rozhodčích chyboval, videorozhodčí nikoliv

Sudí Pavel Královec se podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR dopustil chyby, když v 21. minutě nedělního pražského ligového derby mezi Bohemians 1905 a Slavií neodpískal ihned pokutový kop za faul na hostujícího Lukáše Masopusta. Penaltu nařídil až po zhlédnutí videozáznamu a odvolání gólu domácího Davida Puškáče. Videorozhodčí Miroslav Zelinka naopak podle komise postupoval správně, když nechal dohrát protiútok "Klokanů" a nepřerušil hru.

Slavia díky videu už překonala rekord v počtu penalt za sezonu

Přestože je ve FORTUNA:LIZE odehráno jen 23 kol, pražská Slavia díky zavedení videorozhodčího už překonala historický rekord v počtu penalt za jednu celou sezonu samostatné nejvyšší soutěže. Aktuální lídr tabulky zahrával v nedělním vršovickém derby na stadionu Bohemians 1905 třináctý pokutový kop a dostal se v této statistice před rivala ze Sparty, který kopal v ročníku 1994/95 dvanáct penalt.

Destrukce fotbalu, video zkazilo zápas, zlobil se kouč Bohemians

Trenér Bohemians 1905 Martin Hašek dlouho po prohře 0:3 ve vršovickém derby se Slavií jen kroutil hlavou nad tím, že rozhodčí Pavel Královec ve 23. minutě poprvé v historii ligy po zhlédnutí videa odvolal gól domácího Davida Puškáče a zároveň nařídil penaltu pro soupeřův tým za zákrok z předchozí akce na druhé straně. Podle kouče "Klokanů" technologie poškodila zápas a šlo o destrukci fotbalu. Pokud bude k podobným situacím docházet dál, je raději pro zrušení videa.

Královec: Nešťastný moment, ale postupovali jsme podle protokolu

Rozhodčí Pavel Královec připustil, že šlo o nešťastný moment pro fotbal, když v dnešním utkání 23. kola první ligy mezi Bohemians 1905 a Slavií po zhlédnutí videa zrušil ve 22. minutě gól domácího Davida Puškáče a místo toho nařídil na opačné straně penaltu za zákrok z předchozí akce. Sudí prý ale nemohl udělat nic jiného a postupoval přesně podle pravidel a protokolu pro použití technologie.

Podle slávistů Krch jasně fauloval, kapitán Bohemians tvrdil opak

Ve vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií se poprvé v historii české nejvyšší soutěže přihodilo, že se rozhodčí na základě zhlédnutí videa rozhodl neuznat branku mužstva a zároveň proti němu za předchozí faul nařídit penaltu. Zatímco faulovaný slávista Lukáš Masopust i trenér Jindřich Trpišovský považovali zákrok za porušení pravidel, faulující Daniel Krch s rozhodnutím sudího Pavla Královce nesouhlasil.

Slavia ovládla vršovické derby jednoznačně 3:0

Slávisté uspěli v nedělním zápase v Ďolíčku a rivala z Vršovic, Bohemians, porazil rozdílem tří branek. Skóre otevřel z penalty Souček, do poločasu ještě skóre navýšil Škoda. V závěru pečetil vítězství Hušbauer.

Vršovické derby je tu, Slavia míří do Ďolíčku

Zdá se, že fotbalisté pražské Slavie se bez problému vzpamatovali z nepříjemné porážky v Plzni a naladili se zpět na vítěznou vlnu. Po velmi dlouhé době se povedlo uspět i Bohemians, jejich rivalovi z Vršovic. oba soupeři se teď utkají v malém pražském derby v Ďolíčku.

Krch: Ukopali jsme to se štěstím, které nám předtím chybělo

Kapitán Bohemians 1905 Daniel Krch pomohl pražskému týmu vítězným golem k triumfu 2:0 ve Zlíně. Šestadvacetiletý obránce si po první ligové výhře po deseti zápasech oddychnul a byl rád, že "Klokanům" tentokrát přálo i štěstí.

Bohemians konečně zvítězili, vyloupili Zlín

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Poprvé od sedmého října, po deseti zápasech, se vršovická Bohemka dočkala a ze hřiště dalšího týmu s bídnou formou, Zlína, si odvezla tři body, o něž se postarali Krch a Vacek.

Trápící se Zlín vyzve v ještě horší formě hrající Bohemians

Souboj dvou trápících se týmů uvidí diváci na zlínské Letné. Domácí ševci čekají na bodový zisk pět zápasů a ztrácejí těžce budované postavení v první šestce. Hostující Bohemians zasáhla ještě větší krize a jsou po uši namočeni v boji o záchranu.

Trápení Bohemky pokračuje, podlehla i Olomouci

Fotbalisté Bohemians 1905 natáhli sérii zápasů bez vítězství na deset a nadále se propadají tabulkou. Nyní je po vzájemném střetnutí předskočila Sigma, a to díky brance Sladkého hned ze začátku utkání.

Souboj ve spodních patrech tabulky: Bohemians přivítají Olomouc

V sobotu odpoledne se v rámci 21. kola Fortuna ligy odehraje v Ďolíčku veledůležité střetnutí. Třináctí Bohemians se čtrnáctou Olomoucí mají stejně bodů a nyní se utkají o to, kdo se přiblíží prostřední skupině a kdo naopak bude mít nadále velké starosti se záchranou.

Bohemians 1905 získali dalšího bahrajnského reprezentanta Marhúna

Bohemians 1905 posílil další reprezentant Bahrajnu. Po Júsufu Hilálovi získali Pražané ofenzivního záložníka Muhammada Marhúna z Al-Riffy. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

Podle Haška musí být použití videa jasné i pro běžné fanoušky

Trenér Bohemians 1905 Martin Hašek starší se po prohře 0:1 v úvodním jarním ligovém kole na Spartě pozastavil nad použitím videa, které není jasné jemu, natož prý fanouškům. Uznal, že rozhodující penaltě pro domácí v druhé minutě nastavení nejspíš předcházel faul Martina Dostála. Nechápal ale, proč se rozhodčí Zbyněk Proske nešel v první půli podívat také na souboj na hranici šestnáctky, po němž upadl hostující Jan Záviška po kontaktu s domácím Alexandruem Chipciuem.

Sparta se protrápila k jednogólové výhře nad Bohemians

Sparta začala jaro podobně jako končila podzim, tedy nepřesvědčivým výkonem. Tentokrát to však s velkou porcí štěstí zvládla za tři body, které vybojovala až v samotném závěru utkání díky penaltě.