Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Preview: FK Jablonec - Bohemians Praha 1905

Hráči Jablonce se po Evropské lize představí v domácí soutěži v souboji s houževnatými Bohemians 1905. Hosté si chtějí udržet stávající postavení a především po třech kolech bez výhry zase naplno bodovat. Jablonec je ale větším favoritem, Klokany v minulé sezoně dvakrát porazil.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:2

Bohemians Praha 1905 postoupili mezi osm nejlepších celků MOL Cupu. V osmifinále české pohárové soutěže vyhráli 2:1 v Příbrami, oba jejich góly dal David Bartek. Za domácí už jen snížil Marek Kodr. Do čtvrtfinále se Klokani dostali teprve podruhé od roku 1993, poprvé to bylo v sezoně 2016/17.

Hilála mrzelo, že jeho góly nepřinesly fandům radost z výhry

Ačkoli bahrajnský útočník Jusúf Hilál poprvé v české lize vstřelil v jednom utkání dva góly, příliš radosti z toho neměl. Bohemians 1905 totiž doma prohráli s Teplicemi 2:3. Hilála to mrzelo hlavně kvůli fanouškům, se kterými si vytvořil velmi vřelý vztah.

Skvělá podívaná v Ďolíčku dopadla lépe pro hostující Teplice

Páteční nuda? Ani náhodou. Předehrávka mezi Bohemians a Teplicemi přinesla výbornou podívanou s pěti brankami. Oba týmy chvilku tahaly pilku, tři body však po obratu v druhé půli nakonec putují do Teplic.

Bohemians i Teplice si chtějí po předešlých porážkách napravit reputaci

Bohemians budou chtít v páteční předehrávce kola proti Teplicím zapomenout na vysokou prohru v Mladé Boleslavi a znovu potěšit domácí fanoušci. Hostům se též poslední utkání nepovedlo. Oba týmy tak budou mít v Ďolíčku o motivaci stoprocentně postaráno.

Míč jsem špatně trefil, litoval velké chyby brankář Valeš

Ráz utkání 13. kola první ligy mezi Mladou Boleslaví a Bohemians Praha 1905 určila šestá minuta a velká chyby hostujícího brankáře Romana Valeše. Ten při snaze o konstruktivní rozehrávku nahrál přímo domácímu útočníkovi Nikolajovi Komličenkovi a po jeho přihrávce otevřel skóre Tomáš Přikryl.

Trenér Hašek vyzývá k nařízení před zápasy kropit trávníky

Podle trenéra Bohemians Praha 1905 Martina Haška by se v první lize mělo zavést nařízení, že trávníky musí být před zápasem řádně pokropené. Na suchém trávníku podle něj trpí kvalita fotbalu podobně, jako je tomu u hokeje na ledě neuklizeném rolbou.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 3:0

Klokani sice před týdnem obrali o body Viktorii Plzeň, ale utkání v Mladé Boleslavi se jim vůbec nepovedlo. Středočeši překonali brankáře Valeše třikrát a zaslouženě zvítězili. Ve všech gólech měl prsty nejlepší střelec Komličenko, jednu branku obstaral sám a na dvě přihrál.

Preview: FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905

Sobotní odpoledne nabídne utkání mezi dvěma sousedy v tabulce. Mladá Boleslav přivítá na svém stadiónu Klokany a proti nim se jí v poslední době příliš nedaří, když vyhrála pouze dva zápasy ze sedmi.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 2:2

Bojovný výkon Bohemians stačil na zisk jednoho bodu. Favorit z Plzně se v prvním poločase herně trápil, ve druhém sice zlepšil svůj výkon, na vítězství to ale nestačilo.

Hašek dohrával poločas s vážně zraněnou rukou

Bohemians Praha 1905 odehráli zápas s mistrovskou Plzní na hranici sebeobětování a vydřeli remízu 2:2. Nejvíce to dokumentoval záložník Martin Hašek mladší, který odehrál přes 20 minut s vážně poraněnou rukou a silnou bolestí. Jeho otec a trenér Martin Hašek starší ho ale potřeboval na hřišti.

Preview: Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň

V páteční předehrávce mezi Bohemkou a Plzní jsou Západočeši favoritem, jenže podobně tomu bylo i při posledním vzájemném zápase. Tehdy ovšem Klokani favorita zaskočili a uštědřili mu debakl 5:2.

Nečas z Bohemians má zlomeninu v obličeji a musí na operaci

Jakub Nečas z Bohemians Praha 1905 utrpěl v nedělním utkání s Opavou zlomeninu jařmové kosti a musí na operaci. Svému týmu bude chybět přibližně měsíc.

Opava zahodila pokutový kop, tři body si odvezli Bohemians

Bohemians přerušili sérii nezdarů a po třech utkáních se zase dočkali vítězství. Tři body jim proti Opavě, jež duel dohrávala bez vyloučeného Zapalače, zajistil autor jediné branky klání Nečas. Domácí mohli v závěru vyrovnat, ovšem pokutový kop Kuzmanoviće vyrazil výborným zákrokem brankář hostů Valeš.

Povzbuzená Opava touží po další výhře i proti Bohemians

Opava stoupá vzhůru, v čemž bude chtít pokračovat i po zápase proti Bohemians. Hostům se naopak i kvůli marodce přestalo dařit, přesto chtějí proti Slezanům uspět.