Martin Hyský, jenž od léta 2021 vede druholigovou Vlašim, by se konečně mohl dočkat vysněného angažmá ve FORTUNA:LIZE. Podle serveru "isport.cz" je 48letý kouč v hledáčku Sigmy Olomouc, která v nejbližší době plánuje schůzku.

isport.cz
16.03.202419:10

Saňák: Máme na víc

Nespokojený zejména s prvním poločasem byl po prohře v Mladé Boleslavi Jiří Saňák: "Musím říct, že jsem nebyl spokojený s prvním poločasem. Máme na víc, na lepší výkon. V prvním poločase jsme byli daleko od hráčů, nebyli jsme kompaktní tak, jak jsme si představovali. Hrát 35 minut o deseti dá tomu utkání ráz. Viděl jsem tam obětavost, dostupování a ochotu bojovat. Jsem rád, že jsme srovnali. Pak jsme přežili penaltu a myslel jsem si, že bychom mohli získat bod. Potom jsme ale po ztrátě míče a střele do protipohybu inkasovali. Rozhodla to efektivita a trpělivost Boleslavi, že si pro tu šanci došla," litoval olomoucký lodivod.

ČTK
02.03.202423:37

Saňák byl s premiérou spokojen

Jiří Saňák si při remíze s Bohemians odbyl svůj debut coby hlavní trenér Olomouce. Ačkoliv tým na vítěznou vlnu nevrátil, byl s remízou 2:2 spokojený. "Pro nezaujatého diváka to dnes musel být zajímavý zápas, ve kterém chtěly oba týmy vyhrát. Do zápasu jsme slušně vstoupili, ale Bohemka dala úžasný gól. První poločas mě potěšil hlavně v tom, že jsme po brzké inkasované brance nespadli dolů s energií. Nezamávalo to s námi a dokázali jsme to otočit. Pak jsme ale dostali gól z ojedinělé situace před koncem poločasu. Do druhého poločasu jsme vstoupili také dobře a nastřelili jsme dvě tyče po standardních situacích. Pak nám ale Bohemka začala dělat problémy ve středu hřiště, přehrávala nás a mohla tím celý zápas vyhrát. Nakonec v závěru mohl rozhodnout Pospíšil, takže remíza je v konečném důsledku asi spravedlivá. Všechno, co jsem chtěl v zápase vidět, jsem tam viděl a na tom musíme postavit naši další tvrdou práci. Vítězství si musíme zasloužit prací, to nepřijde samo a hned," prohlásil pětačtyřicetiletý trenér.

ČTK
23.02.202409:20

Fortelný oslavoval radostnou událost

Olomoucký záložník Jan Fortelný, který je v klubu na hostování z pražské Sparty, se stal otcem. Sigma mu prostřednictvím sociálních sítí pogratulovala k přírůstku do rodiny, dcera Laura se narodila během čtvrtečního rána. "Za celý klub přejeme hlavně zdraví,” stálo ve vzkazu moravského celku na sociální síti X.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
22.02.202413:54

Navrátil podstoupil operaci kolene

Na začátku prosince si před ligovým utkáním se Slováckem poranil záložník Jan Navrátil koleno a od té doby byl mimo hru. Sigma, hráčův zaměstnavatel, pak při čtvrtku informovala, že rodák z Olomouce již podstoupil artroskopickou operaci. Návrat na trávníky by se prý mohl konat během měsíce.

21.02.202420:30

Jílek: Neodehráli jsme dobrý zápas

Sigma Olomouc prohrála dohrávku 18. kola FORTUNA:LIGY v Teplicích (0:2) a po třech jarních zápasech má na kontě jediný bod, nadále přitom čeká na vstřelený gól. "Nesehráli jsme dobrý zápas, a není to poprvé. Hlavně v prvním poločase jsme to soupeři trochu usnadnili, nepodařilo se nám vstoupit do zápasu aktivně a vůbec to nefungovalo. Ve druhé půli jsme udělali změny a měli jsme dvě velké šance, po změně stran jsme byli lepší. Bohužel se nám ale nepodařilo skórovat a následně definitivně rozhodlo vyloučení. Pak už to bylo těžké a domácí výsledek ještě pojistili. Opět jsme neskórovali, i když jsme si na rozdíl od předchozích dvou kol vypracovali šance. Je to ale velký problém, zvlášť pokud jsme vyhlásili ambici hrát o první šestku tabulky," konstatoval po utkání olomoucký kouč Václav Jílek.

ČTK
19.02.202420:58

Pokorný má nabídku z Jižní Koreje

Sigmu Olomouc by mohl před uzavřením českého přestupového okna opustit Tomáš Pokorný, jenž má zájemce z Jižní Koreje. Na sedmadvacetiletého obránce měl podat dvě nabídky klub Gwangju FC, jehož vylepšený návrh se má podle serveru "isport.cz" pohybovat kolem 8 milionů korun a procent z možného dalšího prodeje.

"V tuto chvíli se změnami v kádru, ať už směrem dovnitř, nebo ven, nepočítáme. Samozřejmě za předpokladu, že se nestane něco mimořádného," okomentoval možné změny před uzavřením přestupového období trenér hanáckého týmu Václav Jílek.

isport.cz
18.02.202411:21

Macík by měl být brzy k dispozici

Olomouc v sobotu odpoledne remizovala v rámci 21. kola s Hradcem Králové, palčivý problém přitom musela řešit o poločasové přestávce, neboť zdravotní problémy postihly brankáře Matúše Macíka. Ten nakonec zápas nedohrál a musel být vystřídán. Moravský klub následně ubezpečil fanoušky, že je hráč v pořádku. "Strávil noc v nemocnici na pozorování s podezřením na otřes mozku. Absolvovaná vyšetření neprokázala žádný závažný problém. Nyní už se cítí lépe. O jeho opětovném zapojení do tréninku se teprve rozhodne v následujících dnech,” stálo v prohlášení na sociální síti X.

08.02.202422:22

Olomouc jedná s americkým investorem

Sigma Olomouc jedná o vstupu nového amerického investora. Jak uvedl Michal Kvasnica, redaktor Deníku Sport, na sociální síti X, mohl by mít moravský celek stejného majitele jako druholigový Vyškov či španělské Leganés, tedy Blue Crow Sports Group. Po měsíci se totiž ve čtvrtek uskutečnila již druhá schůzka mezi Jeffem Luhnowem, vlastníkem společnosti, a olomouckými představiteli, výsledky jednání každopádně zveřejněny nebyly.

twitter.com/MichalKvasnica
03.02.202415:05

Olomouc - Vejle 1:1

Přípravné utkání v Turecku:

Sigma Olomouc - Vejle (Dán.) 1:1 (0:0)

Branky: 85. Singhateh z pen. - 90+3. Lind.

Sestava Olomouce: Macík - Pokorný, Beneš (61. Vraštil), Novák - Chvátal (61. Křišťál), Breite (80. Dele), Pospíšil (46. Ventúra), Sláma - Vodháněl (61. Amasi), Zorvan (61. Langer) - Juliš (61. Singhateh). Trenér: Jílek.

ČTK
31.01.202418:05

Olomouc - Razgrad 1:3

Přípravné utkání v Beleku (Tur.):

Sigma Olomouc - Ludogorec Razgrad 1:3 (1:2)

Branky: 18. Juliš - 9. Tekpetey, 34. Duah, 87. Rick.

Sestava Olomouce: Macík (46. Stoppen) - Vraštil, Pokorný, Novák (46. Fortelný) - Chvátal (61. Křišťál), Breite (61. Langer), Ventúra (46. Pospíšil), Sláma (76. Elbel) - Vodháněl (61. Emmanuel), Singhateh (46. Zorvan) - Juliš (61. Fiala). Trenér: Jílek.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Digaňa - Křišťál, Matys, Novák - Chvátal, Breite, Dele, Elbel - Zorvan, Fortelný - Fiala.

II. poločas: Digaňa - Kříšťál, Pokorný, Vraštil, Elbel (65. Fiala) - Langer, Ventúra - Zifčák, Růsek, Emmanuel - Singhateh. Trenér: Jílek.

ČTK
22.01.202416:25

Slavia potvrdila příchod Kerbra

Milan Kerbr se stal asistentem trenéra Jindřicha Trpišovského ve Slavii, kde nahradí Jaroslava Köstla, jenž zamířil k reprezentaci. Čtyřiatřicetiletý bývalý obránce dosud působil na stejné pozici v Sigmě Olomouc, v jejímž dresu před dvěma půl lety uzavřel hráčskou kariéru.

twitter.com/slaviaofficial
21.01.202414:22

Kerbr brzy oficiálně ve Slavii

Slavia se dohodla se Sigmou Olomouc na přesunu asistenta Milana Kerbra. Podle novináře Michala Kvanici bývalý obránce dnes odletěl za družinou kouče Jindřicha Trpišovského do Portugalska.

isport.cz, twitter.com/MichalKvasnica
20.01.202412:27

Prostějov - Sigma Olomouc 2:3

Prostějov - Sigma Olomouc 2:3 (0:1).

Branky: 50. a 87. Matoušek - 12. Emmanuel, 56. Juliš, 60. Singhateh.

I. poločas: Macík - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Langer, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Emmanuel - Růsek.

II. poločas: Macík - Chvátal, Vraštil, Pokorný, Elbel - Dele, Zorvan - Fortelný, Fiala, Singhateh - Juliš. Trenér: Jílek.

ČTK
17.01.202414:55

Dočkal: Kerbr do konce týdne ve Slavii

Slavia Praha dotahuje příchod asistenta Milana Kerbra ze Sigmy Olomouc. Podle sportovního redaktora Jana Dočkala by měla být dohoda oznámena do konce týdne.

twitter.com/Jan_Dockal
17.01.202414:16

Opava si vypůjčila Přichystala

Jakub Přichystal se neprosadil v Sigmě Olomouc, proto odchází na půlroční hostování bez opce do Opavy. Bývalý útočník Zbrojovky Brno má v hanáckém klubu smlouvu do konce roku 2025.

twitter.com/sfcopava
15.01.202418:07

Sigma Olomouc - Austria Vídeň 0:0

Přípravný turnaj Tipsport Malta Cup:

Sigma Olomouc - Austria Vídeň 0:0.

I. poločas: Stoppen - Vraštil, Beneš, Pokorný - Chvátal, Ventúra, Zorvan, Langer, Elbel - Singhateh, Juliš.

II. poločas: Stoppen - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Breite, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Fortelný (79. Růsek) - Fiala. Trenér: Jílek.

ČTK
13.01.202416:04

Olomouc - Hradec Králové 1:1

Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

Branky: 48. Fortelný - 36. Hais.

Sestavy:

Olomouc:

I. poločas: Macík - Vraštil, Matys, Novák - Chvátal, Breite, Dele, Sláma - Vodháněl, Langer - L. Juliš.

II. poločas: Macík - Křišťál, Pokorný, Beneš, Elbel - Ventúra, Pospíšil - Fortelný, Zorvan, Emmanuel - Singhateh. Trenér: Jílek.

Hradec: Vízek - Klíma, Ševčík, Čech - Pudhorocký, Rada, Dancák, Krejčí (72. Boniš) - P. Juliš, Koubek - Hais (66. Hlaváč). Trenér: Kotal.

ČTK
10.01.202422:20

Olomouc - Trnava 2:0

Sigma Olomouc - Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Branky: 36. Zorvan z pen., 46. Emmanuel.

I. poločas: Stoppen - Pokorný, Beneš, Novák - Křišťál, Pospíšil, Breite, Elbel - Fortelný, Zorvan - Singhateh (32. Fiala).

II. poločas: Stoppen - Chvátal, Matys, Vraštil, Sláma - Ventúra, Dele - Vodháněl (78. Růsek), Langer, Emmanuel - Fiala (61. Zifčák). Trenér: Jílek.